WeChat’in Kripto Para Yasağı Yararlı Bir Gelişme

Bilindiği gibi geçtiğimiz günlerde WeChat, Çin hükümetinin de baskısıyla birlikte kendi uygulaması üzerinden kripto para işlemelerinin yapılmasını yasaklamıştı. Bu konuyla ilgili haberimize buradan ulaşabilirsiniz. Bu durum Çin’de tam 1.1 milyar kullanıcısı olan WeChat için iyi bir gelişme olmadı. Bu kadar insan kripto para işlemleri için farklı uygulama arayışına girdiler. Bazı kişiler WeChat’in kripto para yasağı getirmesinin kısa vadede can sıkıcı bir gelişme olmasına karşın uzun vadede kripto para kullanımı üzerinde olumlu bir etki yaratacağını savunuyor.

Changpeng Zhao’dan Açıklama

WeChat’in 7 Mayıs günü kripto para işlemlerinin yasakladığını duyurmasından sonra konu ile alakalı çok fazla tepki sesi yükseldi. Ancak bu tepkiler arasında Binance CEO’su Changpeng Zhao’nun açıklaması oldukça ilginçti. Konuyu Twitter üzerinden duyuran Dovey Wan, WeChat’in kripto para yasağı sonrasında artık satıcıların WeChat üzerinden kripto para işlemleri yapamayacaklarını yazmıştı. Kısa bir süre sonra ise Binance CEO’su Zhao’dan bu mesaja bir cevap gönderildi.

WeChat'in Kripto Para Yasağı Yararlı Bir Gelişme

WeChat’in Kripto Para Yasağı Yararlı Bir Gelişme

İLGİLİ HABER:  Kısa Vadeli Bitcoin Alıp Satanlar Nelere Dikkat Etmeli?

Changpeng Zhao bu durumun kısa süreli bir sıkıntı yaratacağını ancak uzun vadede ise kazanç sağlayabileceğini yazdı. Zhao’nun konuyu dayandırdığı nokta ise uzun vadede özgürlükleri daha da kısıtlanan insanların onları daha fazla kripto para kullanımına yönelteceğiydi. Bu açıklama gerçekten ilginç bir açıklama ve alt metninde kişisel çıkarları da barındırmakta. Binance gibi önemli bir borsanın CEO’su olan Changpeng Zhao aslında bu açıklamayla bir bakıma kendi kazancının da uzun vadede artacağını belirtiyor.

Durum her ne olursa olsun WeChat bu zorunlu uygulaması ile 1.1 milyar kullanıcının büyük bir bölümünün başka uygulamalara kaymasına sebep olacak. Facebook’un da ilerleyen zamanlarda bu işe gireceğini düşündüğümüzde uygulamanın popülaritesinin oldukça düşeceğini söylemek yanlış olmaz.

Yorum Yok

Cevap bırakın