Altcoin HaberleriKripto Para Haberleri

WazirX Coin Nedir? Bedava WRX Coin Nasıl Alınır?

WazirX coin; 2018’de piyasaya sürülmüş, Hindistan’ın kısa sürede en hızlı büyüyen kripto para borsasının coin’i olarak karşımıza çıkmaktadır.

] }

WazirX coin; 2018’de piyasaya sürülmüş, Hindistan’ın kısa sürede en hızlı büyüyen kripto para borsasının coin’i olarak karşımıza çıkmaktadır. Binance’ın ekosistemine dahil olan borsa, son birkaç gündür coini ile dikkatleri üzerine çekmekte.

Borsanın kendi tokeni olan WRX, geçtiğimiz günlerde hızlı bir yükselişle dikkatleri üzerine toplamayı başardı. Bir günlük fiyat hareketi yüzde 350 oranında arttı. Başarılı yükselişiyle sadece borsa kullanıcılarını değil, tüm kripto para yatırımcılarının yörüngesine girmeyi başardı.

Peki, WRX Coin nedir? WRX Nasıl satın alınır? Borsa neden bedava WRX dağıtmaktadır? Coin fiyatı ve piyasa değeri verilerini yazının devamında aktardık. Şimdi gelin, başarılı coini daha yakından tanıyalım.

WazirX Coin Nedir? Avantajları Nelerdir?

 

2018 yılında kurulan WazirX borsası 400 binden fazla kullanıcısıyla Hindistan’ın en hızlı büyüyen borsaları arasında yer alan bir platformdur. WazirX platformu aynı zamanda Binance borsasının bir parçasıdır. Binance ile başlattıkları “Hindistan İçin Blok Zinciri” fonu ile toplamda 50 milyon dolarlık bir girişime imza atmışlardır.

Oldukça yeni diyebileceğimiz borsanın coini ise, geçtiğimiz günlerde yaşadığı fiyat hareketliliği ile adını duyurmuş oldu. Bir günde yüzde 350 oranında artış yaşayan WRX, yatırımcıların dikkatini çekti. Daha sonra Bitcoin’e de bağlı olarak bir düşüş yaşasa da, son 3 ayı içeren performans tablosu incelendiğinde, yüzde 6 bin oranında hareketlilik yaşadığı gözlemleniyor.

WRX, WazirX borsasına yardımcı bir program oluşturma amacıyla tasarlanmış bir tokendir. WRX, Binance blok zincirine dayanmaktadır. Kasım 2019 tarihlerinde Binance tarafından satın alınan platform, asıl amacının Hindistan’daki herkesin kripto paralara erişmesini kolaylaştırmak olduğunu vurgulamaktadır.

WazirX borsası ve WRX token oldukça yeni olmasına rağmen dünyanın en büyük borsası Binance, WRX’i listelemiştir. Platformun ve tokenin pek çok avantajı bulunmaktadır.

WazirX Avantajları

  • WazirX borsasına kayıtlı kullanıcılar, sahip oldukları tokenlerle işlem ücretlerinden indirim kazanır.
  • WRX işlem madenciliği kullanıcılara sunulur.
  • Küresel ürünleri Hindistan’ın dışında oluşturma ve ölçeklendirme imkanı tanır.
  • Çokça token airdropları bulunmaktadır.
  • 1 aşamalı KYC ile hızlı kayıt imkanı sağlar.
  • Web, Android ve iOS uygulamaları ile kullanıcılara erişim kolaylığı sağlar.
  • 10 yıldan fazla deneyime sahip Hintli bir ekip tarafından yönetilmektedir.

WazirX Coin Nasıl Satın Alınır?

WRX Coin dünyanın en büyük borsalarından olan Binance’dan satın alınabilir. Binance’e kayıt olmarak ve itibari para göndererek borsaya para yatırmanızın ardından pek çok farklı işlem çiftini tercih ederek tokeni satın alabilirsiniz.

Binance borsasının yanı sıra FTX, Poloniex ve WazirX borsalarından da token satın alınabilir. WazirX platformu coinin kendi borsası olduğundan pek çok farklı işlem çiftinden satın alım işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

WRX Token Neden Bedava Veriliyor?

WRX tokenler içinde bulunduğumuz dönemde borsalardan satın alınabildiği gibi, WazirX borsasına üye olmada ve referans ödül programına dahil olanlara da ödül olarak verilmekte. Pek çok borsada da karşılaştığımız bu durum, diğer kullanıcıları borsaya çekmede önemli bir hamle olarak görülüyor. WazirX coin geleceği için bu hamle oldukça olumluyken, kullanıcılara verilen güvenle de platform giderek büyüyor.

İlgili borsanın “neden bedava token veriyorsunuz?” sorusuna cevabı ise şu şekilde oluyor:

“Güven kazanmanın ilk adımı, kullanıcıları WazirX’’in geliştirme sürecine katmaktan geçiyor. Bu platforma erken katılanlara ve borsanın başarısının bir parçası olan kullanıcılara ödül vermekteyiz. Kullanıcıların platforma sağladıkları yardım için güçlü bir kullanıcı topluluğu oluşturmayı ve herkesi ödüllendirmeyi amaçlamaktayız. Bu, aynı zamanda zenginliği biriktirmek yerine kullanıcılarla paylaşmak için kripto ve blok zincir ahlakına sadık kalmamıza yardımcı oluyor.”

Borsanın misyonunda; herkesin kripto paralardan eşit bir şekilde faydalanması gerektiği bulunduğunu söylemiştik. Yukarıdaki açıklamalardan da, WRX token ilerleyen zamanlarda daha da değerlenirse, platforma erken katılan kullanıcıların WRX tokenler sayesinde kar edeceklerini anlamaktayız. Bir diğer misyonun da “zenginliği paylaşmak” olduğunun altını çizen platform, şimdiden yatırımcıların yakın takibine girdi bile.

WazirX Coin Fiyatı, Piyasa Değeri, Yorum ve WazirX Coin Grafik

 

Yazının hazırlandığı sırada 1 WRX Coin fiyatı 30.08 Türk Lirası civarında seyretmekte. Bu rakam ise 3,69 dolar tutarına tekabül etmektedir. Piyasa sıralamasında 105. Sırada yer alırken, 24 saatlik fiyat değişimi %9.14 civarındadır.

WazirX CoinMarketCap verilerine göre piyasa değeri 7,115,830,460 TL iken, tamamen seyreltilmiş piyasa değeri 29,757,327,885 TL tutarındadır. Son 24 saatlik hacmi ₺1,320,489,225 civarında ve dolaşan arzı 237,516,596 WRX’tir. Sahip olduğu maksimum arza ilişkin bir veri bulunmazken toplam arzı 989,300,001 WRX civarıdır.

WazirX Coin yorum değerlendirmelerinde coinin kısa süreli geleceğine ilişkin mesajları alabiliriz. Yukarıdaki grafikte WRX/USD çiftinin verilerini görmekteyiz. Son 3 ayda yaşadığı yüzde 3 binlik hareketliliğin ardından yakın bir zamanda düşüş trendine geçti. Son olarak 3,66 – 3,65 dolar civarında yaşadığı kırılma sonucu sert bir düşüş yaşadı ve 3,61 dolar dolaylarına kadar geriledi. Muhtemelen bu düşüş trendi devam edebileceği gibi Bitcoin’e bağlı olarak yukarı yönlü de kırılma yaşayabilir. Yine de bu varsayımlar yatırım tavsiyesi olarak görülmemelidir.

WazirX borsasının ilerleyen dönemlerde gerçekleştireceği anlaşmalar ve WazirX haberleri coinin fiyatında değişikliklere sebep olabilir. Şu an için yakın tarihte herhangi bir anlaşması ya da haberini göremediğimiz WazirX platformu, 2020 Ağustos ayında yaptıkları açıklamalarında bir ICO programı düzenlemek yerine borsa kullanıcılarına ve referans programına katılanlara tokenleri sunacaklarını açıklamışlardı. Açıklamanın devamında ise “DeFi ekosistemine tamamen dâhil edecek” bir diğer DeFi projeleri üzerine çalıştıklarını söylemişti. WazirX coin Twitter platformunda da etkin bir şekilde tanıtılırken, Hindistanlı ekip önemli gelişmelerini ise yine Twitter hesaplarından paylaşmayı ihmal etmiyor.

Daha Fazla Göster

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu