Altcoin Haberleri

Waves Coin Nedir? Waves Nereden Alınır?

2016 Yılında Rus yazılımcı Sasha Ivanov tarafından ilk olarak ICO olarak piyasaya sürülen popüler bir coindir. Yatırımcılar tarafından büyük bir ilgi görüp, yaklaşık 30 bin bitcoin yatırım alarak Waves Coin büyük bir başarı elde etti.

] }

Son yıllarda kripto paralar insanlar tarafından ilgi görmektedir. Son 3 yıldır kripto paralar ciddi oranda yatırım görmeye başladı. Yatırım almaya başladıktan sonra bir çok coin ortaya çıktı. Bu yazımızda önemli coinlerden biri olan Waves coin‘i detaylı bir biçimde inceleyeceğiz.

Waves Coin Nedir? Waves Ne Demek

2016 Yılında Rus yazılımcı Sasha Ivanov tarafından ilk olarak ICO olarak piyasaya sürülen popüler bir coindir. Yatırımcılar tarafından büyük bir ilgi görüp, yaklaşık 30 bin bitcoin yatırım alarak Waves Coin büyük bir başarı elde etti.

Waves Coin’in amacı diğer coinler gibi bitcoin’e alternatif bir çözüm sunmak değil. Waves Coin’in temel amacı tüm dijital varlıkların kolay , güvenilir ve merkeziyetsiz bir biçimde düzenleyip değiştirilmesini sağlamaktır.

Waves Coin proje oluşturmak isteyen kişi yada kuruluşların fon yada yardım toplamaları için oluşturulan bir platform’dur. Bir çok ICO projesinde kullanılmıştır.

Waves Nasıl Çalışır?

Waves coin genel olarak her bir yeni işlem için diğer bir çok coin gibi blockchain alt yapısını kullanarak geliştirmeye amaçlamaktadır. Waves coin, bitcoin ağında kullanılan nodeler üzerinden değil, lightwieght yapısı ve nodeleri birleştiren bir algoritmaya sahiptir. Bu özelliklerinde dolayı blockchaine mutlak anlamda ihtiyaç duymamaktadır. Basit veri kullanarak işlemleri yerine getirmektedir.

Waves Coin Madenciliği Nasıl Yapılır?

Diğer kripto paralar gibi madenciliği yapılan bir coin değildir. Waves Coin Madenciliği yapılmamaktadır. Toplam arzı 100 milyon adettir. 100 milyon arzın hepsi piyasada yer almaktadır.

Waves Coin Fiyat Grafiği ve Waves Coin Yorum

Aşağıdaki Waves Coin Fiyat grafiğinden yararlanarak; Waves Yorum, Waves grafik, Waves grafiği, Waves ne kadar, 1 Waves Coin kaç tl gibi soruların cevaplarına ulaşabilirsiniz.

Waves Yorum‘u yaparsak kripto para piyasası hacimlenmeden altcoinlerin istenilen seviyeye gelmesi pek mümkün görünmemektedir.

Waves Nereden Alınır?

Piyasada 100 milyon Waves token’ı bulunmaktadır. Waves satın almak isterseniz, popüler kripto para borsası Binanceden satın alabilirsiniz. Yerel borsalardan ise bitturk borsasından alım satım yapabilirsiniz.

Waves Protokolü Hangi Ürünlere Sahiptir?

1.Waves Coin Borsası: Waves Exchange

Ekibin geliştirmiş olduğu ürünlerden bir tanesi olan Waves Exchange, kendi borsasında listelenmekte olan coinlerin trade edilebilmelerine olanak sağlayan protokoldür. Waves Coin borsası olarak işlev gören Waves Exchange ile kripto paraların kendi aralarında alım satımı mümkünken, kazancınızı buradan nakit olarak alamamaktasınız. Coinlerinizi nakite çevirmek için farklı borsalarda işlem yapmanız gerekmektedir. Waves’in borsası üzerinde Türkçe dil desteği bulunmamaktadır. Fakat, var olan İngilizce dil desteği ile rahatlıkla kullanabilirsiniz.

2. Gravity Protokolü

Waves’in bu protokolü ile blok zincir ağlarının kendi içlerinde iletişimi kurması sağlanmaktadır. Merkeziyetsiz olarak işleyen bu protokol ile finans işlemleri için herhangi bir token vs. bulundurmanıza gerek kalmamaktadır.

3. Neutrino Protokolü

Herhangi bir merkez kaynaklı olmayan Neutrino protokolü ile kripto para varlıklarının stake edilmesi, varlıkların dijital paraya dönüştürülmesi ve birçok blok zincirinde yapılacak olan işlemler gerçekleştirilebilmektedir.

Waves Hakkında En Merak Edilenler

1. Waves ve Ethereum (ETH) Arasında Fark Var Mı?

Waves, birçok kripto paradan olduğu gibi Ethereum’ dan da oldukça farklı olarak elde edilmektedir. Ethereum, Bitcoin tabanlı script adı verilen programlama dilinde kullanılan özel kodlama ile ortaya çıkarılmaktadır. Fakat, Waves Coin çok daha pratik ve hızlı bir yol aracılığıyla geliştirilmekte olup doğrudan Chrome ya da Firefox üzerinden Plug İn kullanılarak elde edilebilmektedir.

2. Waves İşlem Hızı Yavaş Mı?

Hayır, işlem hızı yavaş değildir. Bu platform üzerinde yapılan işlemler sanıldığından çok daha kısa sürede tamamlanmaktadır. İşlem hızı süreleri genellikle 1 ila yaklaşık 30 saniye arasında gerçekleşmektedir.

3.Chrome plug-in tüm blokzinciri yüklememizi sağlar mı?

Hayır, Plug in bunu sağlamamaktadır. Chrome ya da diğer FF üzerinde light node şeklinde kullanılmaktadır.

4.Waves İle İlgili Olan Gelişmeleri ve Projeleri Nerelerden Öğrenebilirim?

Waves hakkındaki gelişmeleri Wavesmedium topluluklarından, sosyal medya hesaplarından ya da resmi web sitesi üzerinden takip edebilirsiniz. Bununla birlikte bu konu hakkında merak ettiğiniz her şeye https://kointimes.net/ üzerinden ulaşabilir buradan yapılan yenilikleri de takip edebilirsiniz.

5. Waves Toplulukları İle Nerelerden İletişim Kurabilirim?

Waves toplulukları genellikle Telegram üzerinde etkileşim içerisinde bulunmaktadır. Dilerseniz Twitter gibi sosyal medya araçları üzerinden de yine diğer kullanıcılarla iletişim halinde bulunabilirsiniz.

6.Waves Kullanarak Herhangi Bir Yazılım Geliştirebilir Miyim?

Evet, Waves üzerinden kolaylıkla Web 3.0 uygulamaları gibi yazılım geliştirebilirsiniz. Bunun için platform üzerinde var olan SDK kaynaklarını kullanabilir, yazılım geliştirmek için ihtiyaç duyacağınız eklentilere ya da araçlara Reddit ya da Discord vs. aracılığıyla ulaşabilirsiniz.

7.Waves Topluluklarında Ne Gibi Konular Tartışılmaktadır?

Bu topluluklarda, Waves Coin hakkında olan güncel konuların hepsi hemen hemen konuşulmakta olup, gelecekte olması muhtemel olayları, yapılması beklenen projeleri, Waves’in durumu vb. birçok şey konuşulmaktadır.

8.Waves’in En Sık Kullandığı Sosyal Medya Platformları Nelerdir?

Waves’in en sık kullanılan sosyal medya hesaplarından Telegram, Twitter, Linkeldn, Medium’u sayabiliriz.

9. Waves Ne İşe Yarar?

Waves kullanıcılarına kendi kişisel kripto paralarını daha basit şekilde oluşturmaları için gerekli olan kaynakları onlara sunmaktadır. Bunun yanında yine WavesExchange ve finans ile kullanıcıların geliştirmiş olduğu bu kripto paraların, trade edilebilmelerine olanak tanıyan borsalarını hizmetlerine sunmaktadır.

 Wawes ile ilgili gelişmeleri nasıl takip edebilirim?

Waves Coin ile ilgili bütün gelişmelere, her zaman en doğru ve güvenilir bilgilerin yayınlandığı Kointimes üzerinden takip edebilirsiniz.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu