Warren Buffet Bitcoin’i Eleştirmeye Devam Ediyor

Dünyanın en zengin insanlarından bir tanesi olan Warren Buffet her zaman olduğu gibi Bitcoin’i eleştirmeye devam ediyor. 88 yaşındaki Buffet insanların Bitcoin’e yatırım yapmalarını budalalık olarak gördüğünü daha önceki açıklamalarında dile getirmişti.

Geçtiğimiz günlerde Buffet, Apple’ın hisselerini alanlara da çatmıştı. Bu açıklamalarıyla tepki çeken Buffet’ın bir süre sonra Apple hisselerini satın almaya başlaması, insanların gözündeki itibarını oldukça sarsmıştı. Buffet’ın Bitcoin ile ilgili yaptığı açıklamalardan sonra BTC’ye de yatırım yapabileceği insanlar tarafından alaycı bir şekilde konuşulmaya başlandı. Ancak şirketinin yıllık toplantısında Bitcoin için söylediği sözler bu durumun şimdilik gerçekleşmeyeceğini de göstermiş oldu.

Warren Buffet Bitcoin'i Eleştirmeye Devam Ediyor

Warren Buffet Bitcoin’i Eleştirmeye Devam Ediyor

Bitcoin Kumardır

Warren Buffet, Bitcoin ile ilgili olarak yaptığı açıklamada Bitcoin’in bir yatırım aracı olmaktan ziyade bir kumar aracı olduğunu söyledi. Bununla birlikte geçmişte çok fazla paranın kaybolduğu ve insanların bu paraların akıbeti hala bilmediklerini belirtti. Yapılan sahtekarlıkların da işin kumar olma ihtimalini arttırdığını söyleyen Buffet, BTC’nin hiçbir şey üretmediğini, yerinde saydığını belirtti. Kendisine göre bu şekilde bir yatırım yapmak, aslında yatırım yapmak anlamına gelmiyor.

İLGİLİ HABER:  Coinbase işlem ücretlerindeki karını açıkladı : yaklaşık 2 milyar dolar

Her ne kadar Buffet yine Bitcoin için sert çıkmış olsa da, bu son çıkışı geçen yılki çıkışı kadar set olmadı. Buffet, geçtiğimiz yıl yaptığı açıklamada “Bitcoin bir fare zehridir” sözlerini kullanmış ve Bitcoin ile yakından ilgilenen insanların tepkisini çekmişti. Bitcoin konusunda bu kadar sert eleştirilere sahip olan Buffet, enteresan bir şekilde Blockchain konusunda ise dünya üzerindeki çoğunlukla aynı fikre sahip. Blockchain’in son derece büyük olduğunu söyleyen Buffet, bu teknolojinin Bitcoin’e ihtiyacının olmadığını savunuyor. Her ne olursa olsun piyasalar sürekli bir değişim içerisinde. Bu değişim bir gün, Bitcoin konusunda son tavizsiz gibi görünen Buffet’in de fikirlerini değiştirebilir. Tıpkı Apple hisselerinin alınmaması gerektiğini savunup daha sonra hisse satın alması gibi.

Satoshi’nin kimliğinin açıklanması ile ilgili olarak yazdığımız yazıya buradan ulşabilirsiniz.

Yorum Yok

Cevap bırakın

] }