] }
Coin Haberleri

Walmart’tan Blockchain Hamlesi

Cointelegraph kaynaklı habere göre Amerika Entegre Devletleri perakende mağazacılık devi Walmart, IBM ile işbirliği içerisinde karides ürünlerini takip edebilmek için Blockchain teknolojisini kullanmaya düşündüğünü açıkladı.(Walmart’tan Blockchain Hamlesi)

Karides Tedarik Zinciri

4 Ekim’de Hindistan odaklı basın yayını LiveMint, Walmart’ın Hindistan dolayı karides tedariğinin takibini yapabilmek için Blockchain teknolojisinden faydalanacağını izah etti.

Bu sistemle bu arada Amerika’daki Sam’s Club perakende mağazalarının da yeri belirlenecek. Yapılan açıklamalara göre böylece Hintli çiftçilerden denizaşırı satıcılara yapılan karides ihracatını seyretmek için Blockchain teknolojisi ilk defa kullanılmış olacak.

Ulusal Balıkçılık Enstitüsü Başkanı John Connelly mevzu ile ilgili yaptığı izahlarda şunları dile getirdi:Dünyanın en fazla prosedür gören ürünlerinden bir tanesi olan deniz ürünleri, teknoloji takviyeli izlenebilirlik programlarının deneme edilmesini ve geliştirilmesini ehemmiyetli tek ismim durumuna getiren komplike ve geniş kapsamı geniş tek tedarik zincirine sahip. Walmart gibi tek perakende liderinin ise deniz ürünlerini Blockchain teknolojisine entegre  görmek cesaret verici.

Bunların yanısıra Walmart karides tedarik zincirini, Blockchain’i tesir tek şeklinde kullanan IBM Food Trust platformuna ilave etmek için Hint deniz ürünleri işletmesi Sandhya Aqua eşliğinde çalıştığını açıkladı.Böylece müşteriler karideslerin nereden yaklaştığını takip edebilecek. LiveMint’e göre bu program Blockchain teknolojisi vasıtası ile Hintli karides çiftçilerinin katı Amerikan besin standartlarını karşılamasına yardımcı olacak.

IBM Food Trust

Teknoloji devi IBM, Food Trust Blockchain programı ile çoğu firmanın tedarik zinciri takibini Blockchain ile yapmasına izin veriyor.

Örneğin Nestle ve Carrefour, kimi ürünlerinin tedarik sürecini takip edebilmek için Food Trust’ı kullanıyor.
Food Trust programı vasıtası ile ürünlerin baştan sona takibi şarj edilebiliyor.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.