Vitalik Buterin: Putin’in Askeri Operasyonu Ukrayna ve Rus Halkına Karşı Suçtur

Ethereum kurucu ortaklarından biri olan Vitalik buterin rusyanın askeri operasyonuna karşı çok sert sözler kullandı.

0

Ethereum’un Kurucu Ortağı olan vitalik butarin , Rusya’nın Ukrayna’ya yönelik saldırganlığına şiddetle karşı çıktığını ve askeri eylemi “suç” olarak nitelendirdiğini ifade etti.

Sabaha karşı başlayan askeri hareket, Rus askeri güçleri Ukrayna’da (Vladimir Putin’in dediği gibi) bir “özel askeri operasyon” başlattı. Ancak, tüm bunlar bölgede büyük bir istikararsızlığa neden olmaktadır.

Ethereum’un Kurucu Ortağı Vitalik Buterin, bu eylemi “Ukrayna ve Rus halkına karşı suç” olarak nitelendirerek eleştirdi. Rusya’da doğmasına rağmen 28 yaşındaki programcı açıklamasını “Ukrayna’ya şan olsun” diyerek bitirdi.

  • Vitalik Buterin son tweetinde Vladimir Putin’in Ukrayna’ya karşı savaşa girme kararından “çok üzgün” olduğunu söyledi. Ona göre, askeri operasyon hem Ukrayna hem de Rus vatandaşları için yıkıcı sonuçlara yol açacaktır.
  • Ethereum’un Ortak Yaratıcısı da çatışmanın diplomatik olarak çözüleceği konusunda karamsar. “Güvenlik olmayacağını biliyorum,” ifadelerinde bulundu.
  • Rusya’da doğan Buterin, tweetinin sonuna “Ukrayna’ya Zafer” ekleyerek bu savaş anlaşmazlığında anavatanına karşı duruyor gibi görünüyor.

 

  • İki ülke arasındaki artan gerilim, kripto para birimi ve finansal piyasalarda büyük bir düşüşe  neden oldu. Birincisi, Bitcoin yaklaşık 34.000 dolara düştü , altcoinlerin çoğu da derin kırmızı renkte.
  • Dijital varlık piyasası değeri 1,6 trilyon doların altına düştü, bu da dünden bu yana yaklaşık 200 milyar dolar düştüğü anlamına geliyor.
  • “Büyük ulusların” askeri çatışmaya nasıl yaklaşacağına henüz karar verilmedi. ABD Başkanı Joe Biden , Rusya’nın saldırısını “sebepsiz ve haksız” olarak nitelendirdi. Ayrıca, saldırganlık yakında durmazsa Putin’i “daha fazla sonuç” konusunda uyardı.
  • İngiltere Başbakanı Boris Johnson da Ukrayna’nın yanında yer aldı. İngiltere’nin saldırıya uğrayan ülkeye bir askeri destek paketi sağlayacağını ve Rusya’ya sert yaptırımlar uygulayacağını söyledi.
Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.

] }