Vitalik Buterin, Ethereum’un Gelecek Planlarını Açıkladı

Popüler kripto paralardan biri olan Ethereum ekosisteminde meydana gelen tüm gelişmeleri yakinen takip etmektedir . Geçen yıl boyunca, geliştiricileri ağ ölçeklenebilirliğini iyileştirmek ve tıkanıklığı azaltmak için yoğun çalışmalar yürütmektedir.

Aktif olarak devam eden programda, Ethereum 2.0’ın piyasaya sürülmesi 2020 Ocak başında gerçekleşeceği öngürülmektedir.  Ethereum kurucu ortağı Vitalik Buterin the star adlı kanala verdiği röportajda ; gelecekteki gelişmeler ve olaylar hakkında açıklamalarda bulundu.

Buterin, ekibinin ölçeklenebilirliği artırarak kripto para işlem maliyetlerini 100 kat azaltmayı planlandığını belirtti. Ek olarak, Ethereum ağının artık “ Bitcoin’den çok daha büyük” olduğu için bunun çok önemli bir durum olduğunu belirtti .

blok zincir ağı sadece kendi işlemlerinde kullanılıyor olması gelişmesini engellemektedir.Ama Ethereum ağı başka fırsatlar da sunabilir.

Ölçeklenebilirlik Büyümenin Anahtarı

Buterin, kripto para endüstrisinin karşılaştığı en büyük zorluklardan biri ölçeklenebilirlik sorunlarını  çözüm  bulunması olduğunu belirtti. Ek olarak, yükseltilebilir, ölçeklenebilirliğin, kripto para  kullanımına büyük bir destek vereceğini de sözlerine ekledi.

Buterin ayrıca mevcut Ethereum çerçevesinde, ağdaki her bilgisayarın her işlemi doğrulaması gerektiğini de sözlerine ekledi. Bu, genel yürütme hızını ve performansını yavaşlatır.

Ölçeklenebilirliğin yanı sıra, Buterin,yatırımcıların  benimsemesini arttırmak için hesap güvenliği, kullanılabilirlik , kişisel güvenlik iyileştirmeleri gibi diğer faktörleri de açıklamıştır.

Kaynak: coinspeaker

Bir önceki yazımız olan Güney Koreli Kripto Para Borsalarının % 97'si İflasın Eşiğinde başlıklı makalemizde , bitcoin ve hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın