Viswanathan Shankar 'dan Flaş Kripto Para Açıklaması | KoinTimes

Viswanathan Shankar ‘dan Flaş Kripto Para Açıklaması

Yeni yıl herkese yeni umutlar getirdiği gibi kripto para kullanıcılarına da yeni beklentiler kazandırdı. Uzun süredir devam eden ayı trendinin sona ereceği ve Bitcoin öncülüğündeki piyasanın bir sonraki koşusuna çıkacağı tarihi merakla bekleyen kullanıcılar kurumsal yatırımcılardan çok şey bekliyor. Ancak sektördeki isimlerin yaptığı açıklamalar kullanıcıların canını sıkacak cinsten.

Bir yatırım ortaklığı şirketi olarak sektörde uzun süredir hizmet veren Gateway Partners’in CEO’su Viswanathan Shankar geçtiğimiz günlerde kripto paralarla ilgili bir açıklama yaptı. Bitcoin ve diğer kripto paralara yapılacak yatırımlara mesafeli olduğunu ifade eden Shankar 2019 yılında da daha geleneksel yatırım stratejilerinin izleneceğini belirtti. Shankar’ın belirttiği stratejilere göre yapılacak yatırımlar temel eşyalara ve hizmetlere yönelik gerçekleştirilecek.

Asya merkezli haber kaynağı Nikkei Asian Review tarafından geçtiğimiz günlerde yayımlanan bir yazıda Viswanathan Shankar’ın ifadelerine yer verildi. Shankar bu yazıda, yönettiği büyük yatırım fonunun istikametinden bahsetti. Ünlü yatırımcı bu açıklamalarda yönetim grubunun kripto paraların dalgalı yapısından çok, daha az albenili yatırımlara yöneleceğini duyurdu.

Kripto para kullanıcıları kurumsal yatırımcıların piyasaya girmesini beklerken yapılan bu açıklamalar topluluğun keyfini kaçıracak cinsten. Shankar’ın Birleşik Arap Emirlikleri, Suudi Arabistan ve Mısır kaynaklı sermayelerden oluşan 757 milyon dolarlık özel bir sermaye şirketini yönettiği ifade ediliyor. Görünüşe bakılırsa şirket yenilikçi varlık sınıflarından yeni yılda da uzak duracak.

Gateway Partners CEO’su Shankar geçmişte de kripto paraların karşısında durdu. Kripto paraların “mantıksız bir coşku” yaşadığına işaret eden Shankar kripto yatırımlarına karşı olduğunu belirtmişti.

Comments (No)

Leave a Reply