Visa, eBay ve Mastercard Libra’dan Ayrıldı

Libra için ödeme şirketlerinden ard arda ayrılık kararı geliyor. Ödeme şirketleri Mercado Pago, Visa, Stripe, Mastercard ve eBay, en büyük sosyal ağ platformu Facebook dijital para birimi Libra projesini bıraktı.

Visa, eBay ve Mastercard Libra'dan Ayrıldı

Visa, eBay ve Mastercard Libra’dan Ayrıldı

Libra Birliğinin vizyonuna saygı duyuyoruz. Ancak, eBay kurucu üye olarak ilerlememe kararı aldı. Şu anda kullanıcılarımız için yönetilen bir ödeme seçeneği sunmaya odaklandık ” dedi.

Buna karşılık Stripe, Libra’nın belirli bir potansiyele sahip olduğunu söyledi, ancak şu ana kadar şirket, çevrimiçi ticaret geliştiren küresel ölçekte projeleri desteklemeye odaklanacak:

İLGİLİ HABER:  Wikipedia Kurucusu: Google Chrome Kullanmayı Bırakıp Brave'e Geçin

Stripe’nin temsilcileri, “ Projenin ilerleyişini yakından izleyeceğiz ve Libra derneği ile daha sonraki aşamalarda işbirliğine açık kalacağız ” dedi.

Visa ayrıca, Libra Birliği’ne girişini şimdilik erteleyeceğini belirtti:

“Değerlendirmeyi yapmaya devam edeceğiz ve nihai kararımız, derneğin düzenleyici kurumların zorunlu gerekliliklerine tam olarak uyma kabiliyeti de dahil olmak üzere bir dizi faktöre bağlı olacak”

Bununla birlikte, şirket blockchain teknolojisine dayanan çözüm potansiyelinin mevcut ödeme sistemlerinin kapasitesini aştığını vurguladı:

“Visa’nın Libra’ya duyduğu yoğun ilgi, iyi düzenlenmiş blok zinciri bazlı ağların, özellikle gelişmekte olan ülkelerden olmak üzere çok sayıda insan için dijital ödemelere değer katacağı inancımızdan kaynaklanmaktadır.”

İLGİLİ HABER:  İsviçre Cumhurbaşkanı: Libra Şimdilik Başarısız Bir Proje

Calibra CEO’su David Marcus, Visa ve Mastercard’ın düzenleyici belirsizliği ortadan kaldırmak için Libra’ya katılmayı erteleme kararına saygı duyduğunu yazdı.

Ona göre, bu kadar önemli katılımcıların serbest bırakılması, projeye son vermenin zamanı geldiği anlamına gelmiyor. Ancak, Marcus, Libra’nın kısa vadeli umutları bağlamında bunun çok iyi bir haber olmadığını itiraf etti.

Uber, Lyft ve Anchorage Ortak Kalacaklar

Bununla birlikte, Uber ve Lyft gibi tanınmış şirketler ve koruyucu Anchorage, Libra ile işbirliğinde kalacaktır.

Visa destekli bir şirketin temsilcileri BBC ile yaptığı konuşmada, “Anchorage Libra derneği misyonunu izlemeye devam etmeyi planlıyor ve ilk günlerinden itibaren projeyle çalışan kurucu üyesi olmaktan gurur duyuyor” dedi.

İLGİLİ HABER:  Stablecoin'ler küresel finansal sistem için bir tehdit!

CNBC’den Sally Sheen, Uber’in de projede kaldığını söyledi:

Daha önce, elektronik ödeme sistemi PayPal operatörü dijital para projesini Facebook’tan çekildi.

Yorum Yok

Cevap bırakın