Altcoin Haberleri

Verge Nedir ve Verge Satın Alma?

Sıkça Sorulan Sorular

Yatırımcıların daha düşük ücretli, hızlı, güvenli ve gizli işlem yapabilme İmkanı sunan  Verge son olarak dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan  Bitfinex’te işlem görmeye başlamıştır.

Kullanıcıları için tamamen gizli ve gizlilik üzerine odaklanan bir kripto para olarak karşımıza çıkıyor. Bitcoin, merkezi olmayan bir kripto para ekosistemi oluşturma misyonunu başarırken, Verge bu misyonu, doğrulama işlemlerini tamamen anonim hale getirerek daha da ileriye götürüyor. Para birimi neredeyse hiç iz bırakayarak, kullanıcılara anında anonim işlem yapma imkanı sunuyor.

Verge nedir?, kullanıcıları için tamamen gizli ve gizlilik üzerine odaklanan bir kripto para olarak karşımıza çıkıyor. Bitcoin, merkezi olmayan bir kripto para ekosistemi oluşturma misyonunu başarırken, Verge bu misyonu, doğrulama işlemlerini tamamen anonim hale getirerek daha da ileriye götürüyor. Para birimi neredeyse hiç iz bırakayarak, kullanıcılara anında anonim işlem yapma imkanı sunuyor.

Peki bu nasıl mümkün olabiliyor? Verge, Tor ve I2P ağlarınınki gibi, kişisel verilerinizi gizleme üzerine kurulmuş oldukça gelişmiş bir blokaj zinciri teknolojisini kullanıyor. RSK teknolojisinin gelecekte uygulanması ile Verge, kullanıcıların toplam gizliliğini koruyarak akıllı sözleşme işlevselliği sunacak ve böylece bu özellikleri birleştiren pazardaki tek kripto para olma özelliğini kazanacak.

 

Verge’nin Teknik Yapısı Nasıl?

XVG, % 100 açık kaynaklı bir projedir. The Verge Community, yeni özellik uygulamaları ile ilgili olarak yapılan tüm kararlarda ve içeriğinde yer almaktadır. Verge, temel bir geliştirme ekibinin, XVG’nin mevcut temellerini iyileştirmek için sürekli çalıştığı, tabandan tarz bir projedir. Lansmanında ICO yoktu ve herhangi bir token dağıtımı da gerçekleşmedi.

Verge (XVG) Nereden Alınır?

Yatırımcıların daha düşük ücretli, hızlı, güvenli ve gizli işlem yapabilme İmkanı sunan  Verge son olarak dünyanın en büyük kripto para borsalarından biri olan  Bitfinex’te işlem görmeye başlamıştır. Başarı sağlayan ortaklıklar yaratması benimsenme yüzdesini yükseltme çalışmalarına devam eden Verge, Binance gibi pek çok borsa platformu üzerinden satın alabilirsiniz.

XVG’yi Benzersiz Kılan Özellikleri Neler?

Birçok şifreli para birimi var ve genellikle birbirlerine çok benziyorlar. XVG’yi diğerlerinden ayıran özellikleri ise şunlar:

  • Token dağılımını, kullanıcı sayısını ve diğer istatistiklerin görülebilmesini sağlayan bir public blok zinciri var. Ayrıca meta işlem verilerini anonim tutuyor.
  • RSK teknolojisinin uygulanmasıyla Verge, smart contract entegresi ile de, ilk gizlilik odaklı kriptopara olmayı amaçlıyor.
  • İşlemler, 30 saniyede bir blok bulunması sayesinde oldukça hızlı.
  • Hem masaüstü hem de mobil işletim sistemi için birden fazla cüzdan uygulaması geliştirerek kitlesel kabul görmüştür.
  • Adanmış bir geliştirme ekibi ve güçlü bir yetenekli topluluk tarafından yönlendirilen, açık kaynaklı bir projedir.
  • Toplam Verge miktarı 16.5 milyar olarak belirlenmiştir. Bu tür kripto paralar daha adil bir dağıtım sağlamaktalar. Piyasa manipülasyonunu büyük ölçüde engelleyerek, Verge’yi düzenli ödemeler için uygun hale getirmek.
  • XVG, transaction’larını farklı block zincirleri ve madencilik cihazlarıyla kazı yapmayı mümkün kılan, çok zincirli bir algoritma kullanıyor.
  • XVG’nin madeni yoktu ve bir ICO değildi.
  • Wraith Protokolü, şeffaflığı değerlendirmek ve loglara göz atmak isteyen herkesin erişebileceği bir defterin üzerinden işlem yapma seçeneği sunarken, istenildiğinde işlemleri özel olarak kolayca gizleyebiliyor.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu