Altcoin Haberleri

Venezuela Ülkedeki Sermaye Girişini Artıracak Kripto Para Havale Platformunu Başlattı

] }

Venezuela hükumeti tarafından 26 Ağustos’ta yayınlanan resmi habere göre, devlet tarafından işletilen havale platformu Patria Remesa resmi olarak faaliyet gösteriyor.

Kripto Paralar

Binlerce Venezuelalı göçmen, iş bulmak ve akrabalarına para göndermek için yıllar önce vatanlarından kaçtı, çünkü birkaç dolarlık geçim masraflarını bu şekilde karşılayabilirdi. Ancak, ABD doları cinsinden hesaplanan Venezuela’da yaşama maliyeti Aralık 2017 ile Nisan 2019 arasında yüzde 554 arttı. Venezuela’da dört kişilik bir ailenin 2017’de temel giderler için 110 dolara ihtiyaç duyuyordu. Bu yılın nisan ayında bu 720 dolara çıktı. Sonuç olarak, sevdiklerine yardım etmek yurt dışında yaşayan Venezuelalılar için giderek daha zor ve pahalı hale geliyor.

İlgili Makaleler

Ekonomideki bu büyük başarısızlığın yanı sıra, ülke, bu ayın başlarında lider kalabilmek için mücadele veren Cumhurbaşkanı Maduro’ya baskıyı arttırmaya çalışıyor. Venezuela hükumetinin durumu düzeltmeye çalışmasının sonuçlarından biri, dünyanın herhangi bir yerinden kripto para birimi ödemeleri almak üzere devlet tarafından işletilen bir havale platformu olan Patria Remesa‘nın resmi lansmanıydı.

venezüella'da bitcoin yatırımları artıyor
venezuela ülkedeki sermaye girişini artıracak kripto para havale platformunu başlattı

Duyuru, Radio Nacional de Venezuela (RNV) tarafından yayınlanan Venezuela Crypto programı sırasında yapılarak güvenlik ve kripto para ödemelerinin kolaylığını vurguladı. Bununla birlikte, mesaj içinde, devlet destekli kripto para birimi Petro’yu “vatandaşın enflasyondan kaçabileceği tek araç” olarak biriktirme daveti de var.

Programın sunucusu Joselit Ramírez, Petro’nun emperyalizme karşı savaşmak ve savaşın yaralarını tedavi etmek için Cumhurbaşkanı Nicolás Maduro tarafından tasarlanan bir plan olduğunu söyleyerek devam etti. Ramírez, 2018 yılında oluşturulan bu sahte kripto para birimini, enflasyona karşı korunmaya izin verecek dolardan tamamen farklı bir finansal araç olarak görüyor.

Nasıl Çalışıyor?

Patria Teresa, Venezuela’nın kripto düzenleyicisi Kriptoasetler ve İlgili Faaliyetler Sorumluluğu (Sunacrip) tarafından düzenlenecek ve devlet kurumu tarafından yönetilecek. Platform, tüm KYC ve AML prosedürlerine uymakta ve 41.581 sayılı Resmi Gazete’de yayımlanan yeni yönetmelikle getirilen kripto ödemeleri için aylık sınırlara saygı duymakta.

Kaynak: BTCManager

Mehmet Perdeci

Anadolu Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunu Mehmet, 10 yıl kadar süredir altcoin haberlerinin takipçisi ve editörü. Mail: Mehmet@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu