Vechain Nedir? Vechain Ne İşe Yarar?

Vechain, Proof of Authority olarak bilinen bir konsensüs modeli kullanmakta. sorusuna günümüz dünyasını blockchain altında buluşturmayı amaç edinmiş bir firma demek doğru olacaktır. Bu bir bakıma şirketin kendine ait bir blockchain yapısı kurması da demek. Ancak geçmişte kendi blockchainine geçiş döneminde devalüasyon yapmıştı. Vechain bu devalüasyondan bu yana fiyat anlamında oldukça sessiz kaldı. Bu durum normal ekonomide bir para biriminin değerinin bilinçli bir şekilde diğer para birimlerine göre değerinin düşürülmesi demek. Bazı ülkelerin de zaman zaman başvurdukları bu durum Vechain’in o zamandan beri stabil bir şekilde seyretmesine neden oldu.

Vechain Nedir

Vechain Nedir

Vechain nedir sorusun açıkladığımız bu yazıda biraz da güncel bilgi verelim. Vechain önümüzdeki günlerde Vechain Summit 2019 adı altında bir konferans düzenliyor. Konferansın tam tarihi 18 Nisan 2019. Geçmişte ünlü otomobil devi BMW ile anlaştıkları için bu konferansa konuşmacı olarak BMW’den de çeşitli konuşmacılar katılacaklar. Bunun yanında yine dünyanın en önemli üniversitelerinden biri olan Stanford Üniversitesi’nden de önemli konuşmacıları bu konferansa konuşmacı olarak katılacaklar. Bütün bunların yanında elbette Vechain’in kendi çekirdek kadrosu da etkinlikteki yerini alacak. Konferansın amacı ise ekip üyeleri ile yatırımcıları bir araya getirmek ve Vechain dünyasını yakından görmek isteyenlere de etkinliğe katılmalarını sağlayarak bir fırsat sunmak. Bu etkinlikte önemli bir açıklama yapılıp yapılmayacağı da merak konusu. Zira bu tarz firmalar bir konferans ya da etkinlik düzenlediklerinde konuşmacıların katılımlarını etkili birkaç haberle desteklemekteler. Geçmişte bunun benzerlerini birçok defa gördük.

Vechain Nedir

Vechain Nedir

Yazılımcılara Destek

Vechain yazılımcılar için bir program başlattığını duyurdu. Bu programla yazılımcılar, yazılımlarını, fikirlerini ve konseptlerini Vechain ekibiyle paylaşarak tam 40 milyonluk VechainThor havuzundan pay kazanma şansını da yakalayacaklar. Bununla birlikte Vechain Amazonun çeşitli blockchain kurulumları sunduğu AWS adındaki hizmete de dahil oldu. Bunun sonucunda bir bakıma bu iki şirket yani Amazon ve Vechain partner iki kuruluş haline geldiler. Bununla birlikte yine Vechain yakın zamanda Nasdaq’da listelenen Reebonz adındaki bir online lüks tüketim markasıyla da sahte ürün teklif sorunlarını çözebilmek amacıyla anlaşma sağladığını açıkladı. Bütün bu gelişmelerden sonra Vechain’in sessiz olsa da fiyata yansımasa da çalışmalarına son sürat devam etmekte.

MPG Token hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Bir önceki yazımız olan Bitcoin Güvenilir mi ? başlıklı makalemizde bitcoin, bitcoinlekazan ve Blockhain hakkında bilgiler verilmektedir.

Comments (No)

Leave a Reply