Ünlü Yatırımcı : Bitcoin’i Yerden Yere Vurdu !

Milyarder teknoloji yatırımcısı olan Mark Cuban, yeni yapmış olduğu açıklamasında Bitcoin’i  yerden yere vurdu.
Cuban, YouTube üstünde yayınlanan konferansta sorulara yanıt etkinliğinde öncü kripto para birimi ile ilgili da konuştu ve ”Bitcoin adına muz almayı” henüz mantıklı bulduğun söyledi.

Bitcoin’in temel olarak  tek şahıs ne kadar ücretini verirse o değerde olduğuna değinen Cuban, Bitcoin’in manevi tek değere sahip olmadığını ve bunun aynısı altın gibi olduğunu söyledi.

”Bitcoin aynısı altın gibi.Altın da tek din gibi; altına alaka duyan kişiler vaziyetin şu lâhza defa kötü olduğun ve şayet altına sahipseniz o vakit iyi olacağınızı size söylerler.Hayır, olmayacaksınız! Şayet elinizde tek altın külçe götürülürse birisi sizi etkisiz hale getirip altın külçenizi alır ve bu yeniden yeniden gerçekleşmeye devam eder. Bunun adına muz almayı seçenek ederdim, muzu yiyebilirim.
Kripto paraları ise sanmıyorum….”

Aslında Cuban bundan evvel Ağustos ayında yaptığı izahında da Bitcoin’in altına mizaç olarak defa benzediğini ve ikisinin de öğrenci göre kıymet alan varlıklar olduğunu ifade etmişti. Bitcoin ise her geride bıraktığımız gün kıymetini çoğaltarak arz talep balansı vasıtası ile yukarı çıkmaya sürüyor.

Yorum Yok

Cevap bırakın