Kripto Para HaberleriBitcoin (BTC) Haberleri

Ünlü Yatırım Şirketinden Flaş Açıklama: Bitcoin 50.000 Dolar Olacak?, Peki Ne Zaman?

1 Haziran Bitcoin fiyatı 36.000 dolar bandında işlem görüyor. Bitcoin ne zaman 50 bin dolar olacak?

] }

Ünlü araştırma firması Fundstrat tarafından yapılan analizde Bitcoin için veriler 50 bin dolar bandını işaret ediyor olabilir. BTC fiyatında 12 Mayıs’ta başlamış olan ve sonrasında da 19 Mayıs’ta en derin noktasını görmüş olan düşüş sonrasında iki farklı bir görüş meydana geldi.

BTC’de boğa piyasasının bittiğine yönelik görüş ile ayıların kontrolü geçirdiği ve düzeltme yaşandığı. Fundstrat ise ikinci kısımda yer alıyor ve fiyatların yeniden yükselişe geçeceğini ifade ediyor. Fundstrat’a göre BTC en büyük üçüncü aylık düşüşünü yaşıyor olmasına karşılık tekrar 50 bin dolar bandını görebilir.

50 Bin Dolar Seviyesi Görülebilir

Yapılan açıklamalara göre lider kripto para birimi olan Bitcoin, yükseliş sinyali veriyor ve ters baş ve omuz modeli yaratıyor olabilir. Bu kapsamda ise BTC’in kısa süre daha düşüş eğilimi gözetmesi Fundstrat’a göre iyi bir sinyal olarak görülüyor.

Bunun yanında yaşanmakta olan büyük düzeltme kapsamına karşılık Lee, lider kripto para biriminin aynı zamanda yıl bitmeden önce de 100 bin dolar olabileceğini de dile getiriyor. Fundstrat’a göre BTC’nin yanında ETH’a da yükselişine devam edebilecek ve son yaşanan düşüşlerde meydana gelen fiyat kayıplarını ilerleyen zamanlarda telafi edebilecek. Fundstrat’a göre ETH fiyatlarında yıl sonuna kadar 10 bin dolar bandı görülebilir. Özellikle NFT kullanımının artması ETH fiyatlarının artması için de etki gösterecek.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu