] }
Coin Haberleri

Ünlü Japon Şirket Kripto Para Borsası Açacak

Ripple’ın partneri Japon SBI, yeni kripto para borsası VCTRADE’in mart ayında resmen açılacağını duyurdu.

SBI Holdings Açıklaması

Yakın zamanda işlemlere başlayacak platformda Dailyhodl’un haberine göre şimdilik BitcoinRipple ve Ethereum için para yatırma ve çekme opsiyonu mevcut. SBI’ın CEO’su Yoshitaka Kitaogelişmeyi Twitter hesabından duyurdu ve borsanın açılmasıyla Bitcoin Cash’i de destekleyeceğini doğruladı. SBI, 23 milyonu aşan büyük kullanıcı tabanından müşterilerin yeni platformu kullanmasını bekliyor. Şirketten yapılan açıklama şu şekilde:

Hizmetlerimizin tam teşekküllü bir şekilde başlamasıyla birlikte SBI Group’un 23,47 milyonluk kullanıcı tabanından müşteri akışı olmasını bekliyoruz. Spesifik olarak belirtmek gerekirse, yaklaşık 4,26 milyon hesaba sahip SBI Securities, yaklaşık 3,21 milyon hesaba sahip SBI Sumishin Net Bank ve SBI Fxtrade’in dahil olduğu 1,05 milyon hesaplı SBI Likidite Piyasası’ndan.

İş ekosistemleri arasındaki ortak işbirlikleri ile, mevcut finansal ekosistem şirketleri arasında sorunsuz bir işlem ortamını hayata geçirmeye çabalıyoruz.

SBI Ve Kripto

VCTRADE kripto para işlemlerine fırsat tanımak için ilk olarak Temmuz 2018’de somut bir adım atmıştı. Ön kayıtlara aşırı bir talebin oluştuğunun ortaya çıkmasıyla SBI platformun açılış tarihini ertelemeye karar vermişti.

Öte yandan SBI Holdings VCTRADE dışında da kripto para piyasasıyla yakın bir ilişki içinde. Zira şirket Ocak 2016’da Ripple’a yatırım yaptı. Japon finans devi müşterilerine çok sayıda hizmet sunuyor. Komisyonculuk, yatırım bankacılığı ve döviz arbitraj hizmeti bunlardan yalnızca birkaçı. Şirketin kripto para borsası açmasıyla kripto paraların halk gözünde imajı iyileşebilir.

Sema Taş

Uludağ Üniversitesi mezunu olan ve uzun bir süredir kripto paralar üzerine analiz ve haberler hakkında analizler ile ilgilenen Sema, kointimes'a katkı sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.