] }
Ethereum (ETH) Haberleri

Ünlü Analistlerden Ethereum (ETH) Yorumu

Yatırımcılar düşüş tahminleri yapıyor ve Ethereum (ETH) ‘un 180 $ ‘a düşeceğini tahmin ediyor. Bitcoin 8.000 dolar eşiğini aştığında ve yükselmeye başladığında, kripto pazarının geri kalanı da yeşil renkte görünmeye başladı. Ethereum, CoinMarketCap’e göre yüzde 2,43 oranında artış göstererek 204 $ ‘dan işlem görüyor.

Yine de, Twitter ve TradingView’daki yatırımcılar ikinci en büyük kripto para biriminin aşağı yönlü bir senaryo izlemesini bekliyorlar. Uzaklara belirledikleri hedef 180 $ işaretinde bulunuyor.

Yukarı doğru bir kopuş hakkında şüpheler

Analist Michael van de Poppe, Ethereum’un yükseliş patlaması seviyesine sahip bir grafik paylaştı. Ancak, yukarı doğru hareket konusundaki şüpheleri hakkında da bir tweet attı. Analist daha ziyade ETH’nin 200 $ seviyesinin altında 170 – 180 $ ‘a düşmesini bekliyor.

Ünlü Analistlerden Ethereum (ETH) Yorumu
Ünlü Analistlerden Ethereum (ETH) Yorumu

Diğer tüccarlardan ayı desteği

TradingView’deki diğer bazı tüccarlar, ETH fiyatının bir sonraki durağı 180 $ olacak şekilde daha sonraki ETH hareketi ile ilgili düşüş senaryolarını paylaştılar. ETH, onlara göre bir düşüş bayrağı oluşturuyor.

Ünlü Analistlerden Ethereum (ETH) Yorumu
Ünlü Analistlerden Ethereum (ETH) Yorumu

Bir hatırlatma olarak, bir ay önce, 6 Şubatta Ethereum (ETH) 200 dolarlık direnci kırdı ve yükseldi. Şimdi tersine dönebilir ve önceki fiyat seviyesine dönebilir. Kripto tüccarı @ George1Trader her iki senaryonun da mümkün olduğuna inanıyor – ETH ya 221 $ ‘a ulaşacak ya da 200 $’ a düşecek.

Ünlü Analistlerden Ethereum (ETH) Yorumu
Ünlü Analistlerden Ethereum (ETH) Yorumu

Daha önce, analistler ETH’nin işlem aralığından çıkacağını ve 220 dolara ve sonra 449 dolara yükseleceğini tahmin ediyordu.

Bir önceki yazımız olan “Dünyanın En Zengin İnsanlarının Servetlerinde Büyük Düşüş” başlıklı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

ETH en son Mayıs ayında 1 günlük grafikte 50 EMA’nın üzerinde işlem gördü.

Ayıları hala tutan şortlar pozisyonları tasfiye etmek zorunda kalıyor, böylece klasik yükseliş tersine çevirme modeli ortaya çıktıkça momentuma ekliyor.

Hafta görünümünde, ETH Coinbase’de% 43 daha fazla.

Ethereum’un kurucu ortağı Joseph Lubin, 21 Aralık’ta bir tweet’te kripto için altını aradı ve geçen haftanın 1 günlük grafiğindeki en güçlü kırmızı mumdu.

Lubin, akıl hastanesinde epik FUD’dan bahsediyor; bu, boğaların, önemli bir piyasa katılımcıları katmanı arasındaki kapitülasyonun zaten gerçekleştiğinin bir işareti olduğunu yorumlayabiliyor.

ETH son 24 saat içinde % 15 daha yüksek işlem yaparken Kraken’da 127 $ ‘dan işlem görmektedir (aşağıdaki tabloya bakınız). BTC’ye karşı, ETH, BTC0.032’de BitZ’de% 10.5 daha yüksektir. Çin’in BitZ şu anda dünya çapında ETH için en yoğun ticaret merkezidir (aşağıdaki cilt tablosuna bakınız).

Güçlü yükseliş tersine dönme devam ediyor

Yükselişin tersine dönmesi, son sekiz ayın altı günü, ilerlemenin gücünü vurgulayan beş güçlü yeşil mum ile oldukça dikkat çekicidir.

BCH çatalının ardından 12 Eylül kırmızı fitil ve 14 Kasım düşüşü, ETH için ilk direnç seviyesini hedefliyor.

Boğalar bunu taşıyorsa, bize 144 indirimden hemen önce fiyat seviyesi olarak verilen 204 dolar, kırmızı mumun tepesinde görülüyor.

Boğalar, 14 Kasım’dan bu yana kanıtlardaki düşüş eğiliminin kesin olarak kırılmasından kaynaklanacak.

ETH/USD 1 günlük grafik Kraken, TradingView’in izniyle

RSI’den korkma

ETH, 14 Ağustos’ta göreceli güç endeksinde (RSI) aşırı satıldı ve o zamandan beri güçlü bir şekilde yükseldi.

Buna karşın, RSI şu anda 61 okuma gösteriyor, şu an aşırı alım bölgesine yaklaşıyor, ancak bu kurulumda devam etmekte olan güçlü yükseliş tersine çevrilmesi halinde iyi bir işaret olabilir.

Direnç  135 $Direniş güçlü görünüyor, 14/15 Aralık’ta üçgenin tam karşısında yalakta 80 $ ‘da.

Bununla birlikte, mevcut momentum ve bu direnç seviyesinin yakınlığı göz önüne alındığında, boğalar, daha geniş pazarın geri çekilmediği varsayılarak, 166 doları ve ardından 204 doları hedef alan, engelleri aşmakta olduğundan emin olabilirler.

Yüksek olan oturum Kraken’de 133 dolara kadar çıktı.

Bitcoin kısa süre önce 10.000 $ çizgisinin altına düştü ancak bu haber hazırlandığı sırada yavaş yavaş geri dönüyor ve şu anda 10.085 $ fiyat seviyelerinde görünüyor. Ancak asıl konu beklentilerin ilk 10 altcoin üzerinde yoğunlaşması. Tüm zamanların En Yüksek rekoruna yaklaşabilecekler mi? Değer kazanmaya ve istikrarlı bir harekete başlayacaklar mı? Bugün Ethereum (ETH), Ripple (XRP) ve Litecoin (LTC) ‘e bakıyoruz.

Bu para birimlerinin Bitcoin’in asla yapamayacağı şeyleri yapma konusunda büyük bir potansiyele sahip olduğuna ve kendi girişimlerini geliştirmek için bunları kullanmak isteyen Büyük Finansal Kurumların dikkatini çektiklerine inanıyoruz. Değerleri düşük kalmasına rağmen.

Ethereum

Ethereum 2.0, çoğunlukla bugünlerde herkesin konuştuğu şey ve Ethereum’un değeri ile birlikte piyasa hacmini çok yukarıya yükseltmesi bekleniyor. Ayrıca, ETH, Amerika Birleşik Devletleri Emtia Vadeli İşlemler Ticaret Komisyonu‘ndan olumlu görüş alan ilk para birimlerinden biriydi. Bu da bize bu para biriminin gelecekteki beklentiler için güvenilir olduğunu, özellikle de düzenlemelerin bu Endüstri çevresinde artmaya başladığını gösterir. Ancak değer açısından, Ethereum haber kaleme alındığı anda 220.54 $ ‘dan işlem görmekte. Bu, tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1.130 $’ dan oldukça aşağıda. Kesinlikle % 660 oranında büyümesi gerekiyor.

Ethereum, Litecoin ve XRP Hakkındaki Beklentiler Neler?
Ethereum, Litecoin ve XRP Hakkındaki Beklentiler Neler?

Litecoin

Litecoin yarılama etkinliğinin 5 Ağustos’ta başlaması bekleniyor. Yarının anlamı, coin madenciliği için verilen miktarın yarıya indirilmesidir. Litecoin’e uygulandığında, ödül 25 LTC’den 12.5 LTC’ye düşecek. Yarılamadan sonra fiyat genellikle sabitlenir. Ancak ondan önce, yatırımcılar paralarını yerleştirmek için en iyi zamanı tahmin etmeye ve bulmaya çalışırken yüksek bir dalgalanma görülür. Bu yüzden geçtiğimiz hafta LTC’nin fiyatında çok fazla değişiklik yaşadık. Sadece 7 günde en düşük 79 dolar en yüksek 103 dolar oldu.

XRP

Geçtiğimiz hafta, Mayıs 2019’un başında da görülen seviye olan 0.29 $ işaretinde XRP ticareti gördük. Bazı meraklılar, ana düzeltmelerin tamamlandığını ve XRP’nin 0.3 $ ‘a destek vermesi gerektiğine inanıyor. Ancak piyasaya baktığımızda altcoinler zorluklarla karşı karşıya ve Bitcoin hala pazarda baskınlığını arttırıyor. Bu da muhtemelen XRP’nin tekrar 0.29 $ ‘ın altına düşebileceği anlamına geliyor. Bazı tüccarlar büyük bir artış yaşamadan önce 0.25 $ ‘a kadar inebileceğinden eminler.

Şant Manukyan’ın Ripple ve Bitcoin hakkındaki değerlendirmesine buradan ulaşabilirsiniz.

Son istatistiklere göre, Muir Glacier sert çatalından sonra, Ethereum blok süresi %25 oranında azalarak 17 saniyeden 12.69 saniyeye düştü.

Ethereum blok zinciri geçen ay çok fazla etkinlik gördü. İki hard fork ve sayısız zorluktan sonra, son istatistikler, blok süresinin şimdi % 25 oranında azaldığını gösterdiğinden, proje bir kez daha manşetlere yerleşti.

Sadece birkaç gün önce gerçekleşen Muir Glacier hard forkundan önce, projenin her bloğunu tamamlamak için yaklaşık 17 saniye gerekiyordu. Şimdi, zaman bombasını bir kez daha erteleyen hard fork, blok sürelerini %25 azaltmayı başardı ve her bloğun sadece yaklaşık 12.69 saniye sürmesine neden oldu.

Değişikliğin bir sonucu da, Ethereum’un arzının yaklaşık %25 oranında artacağı gerçeğidir. Başka bir deyişle, saatli bombanın gecikmesinin etkileri zaten oldukça belirgindir. Saatli bombadan sonra çıkarılan coin sayısı 10.000 ETH’den 12.000 ETH’ye yükseldi ve uzmanlar, bunun yaklaşık 13.500 ETH’ye çıkmasını bekliyorlar.

Ethereum fiyatı son zamanlarda güçlü bir dirençle karşılaştıktan sonra 200 dolara geri dönmüştü ve daha sonra 140 doların altına düştü. Ancak bir analist, çalışmalarda çok daha güçlü bir boğa koşusunun olduğuna inanıyor.

Ethereum Başarısız Bir Ralliden Sonra Toparlandı

Tüm kripto topluluğu, Bitcoin 9.000 doları kırdığı ve daha da artmaya başladığı için son zamanlarda nefesini tuttu. Birçoğu bunun sonunda BTC’yi sadece 20.000 dolara değil, belki de tamamen yeni bir ATH’ye getirecek bir durumun başlangıcı olduğuna inanıyordu.

Ne yazık ki bu olmadı. Bununla birlikte, BTC son zamanlarda dirençleri kırmaya ve yeni zirvelere çıkmaya başlaması beklenen tek para değil. Ethereum ‘un yakın zamanda Ağustos ayının en yüksek seviyesine 240 $ ‘dan dönmesi bekleniyordu ve para aslında bu seviyeye ulaşma yolunda iyi de görünüyordu. Ne yazık ki, 180 $ ‘lık bir direnç yükselen ivmeyi kırdı ve ETH, hedefe ulaşılmadan önce gerilemeye zorlandı.

Ethereum hızlı bir şekilde 165 dolara düştü, ancak şu anda bir kez daha yeşil ışık yakarak ticaret yapıyor. Fiyatı son 24 saatte USD’ye karşı % 2.35 ve aynı dönemde BTC’ye karşı % 1.93 yükseldi. Haberin hazırlandığı sırada, kriptonun fiyatı 168 $ seviyesinde ve yavaş yavaş yükselmeye devam ediyor. Kripto Twitter’ın önde gelen yatırımcılarından biri olan @TheCryptoDog, Ethereum ’un son momentumunu yorumladı ve 2. sıradaki varlığın şu anda çok umut verici göründüğünü belirtti.

Mehmet Perdeci

Anadolu Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunu Mehmet, 10 yıl kadar süredir altcoin haberlerinin takipçisi ve editörü. Mail: Mehmet@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu