UMA Coin Nedir? UMA Coin Nasıl Alınır?

0

UMA Coin iki katmanlı bir blockchain ağında bulunan kripto para birimlerinden bir tanesidir. Geniş işlem yelpazesi, güçlü piyasa desteği sayesinde kısa sürede değer olarak itibarı paraların üstüne çıktı. Bir DeFi tokeni olan UMA Coin birkaç hafta önce dünyanın en büyük kripto borsası olan Binance tarafından listelenmeye başladı. Binance’ın UMA Coin’i güvenilir olarak görmesi bu coine olan ilgiyi fazlasıyla artırdı. Grafik analizde bu durumun piyasa fiyatına nasıl yansıdığını netçe görebileceksiniz.

En basit tanımıyla UMA Coin nedir diyecek olursak; UMA Coin, Ethereum ağında bulunan bir DeFi tokenidir. Güvenilirliği yeterli düzeyde olduğundan Binance tarafından listelenmektedir.

UMA Coin Grafik

1 uma kaç tl, 1 uma kaç dolar, 1 uma ne kadar sorularının cevabı grafikte yer almaktadır.

UMA Coin grafik üzerinde gördüğümüz üzere fiyatı stabil olarak seyir eden bu coin Temmuz ortalarında ufak hareketlenmeler yaşamaya başlamış. UMA Coin Ağustos ayında büyük şirketlerin de güvenini kazanmaya başladığında orta ivmede yükselmeye devam etmiş. Ani yükselip pik yaptığı nokta ise Binance’ta listelenmeye başladığı tarihi gösteriyor. Binance’ın listelemeye başladığı bir coinin fiyatının ne kadar arttığı grafikte çok net görülebiliyor.

UMA Coin Nasıl Alınır?

Eğer siz de UMA Coin’in bu hızlı yükselişinin altında büyük bir destek yattığına inanıyor ve yatırım yapmak istiyorsanız UMA Coin nasıl alınır sorusunun cevabı çok basit. Bunun için aşağıdaki adımları takip etmeniz yeterli olacak.

  1. Bir kripto borsa platformuna üye olun ve hesabınızı onaylatın.
  2. Banka hesabınızda bulunan itibari paranızı borsaya transfer edin.
  3. Eğer bulunduğunuz borsada UMA/TRY peri mevcutsa TRY ile doğrudan UMA satın alabilirsiniz. Yoksa eğer bir sonraki adıma geçin.
  4. Elinizdeki TL’yi bir kripto dolara çevirin. En stabili USD Tether’dir.
  5. Kripto dolarınız ile UMA satın alabilirsiniz.

UMA Coin Yorum

UMA Coin kısa sürede sağlam piyasa desteği bulmuş bir coin. Bu tarz coinlerde destek ve direnç noktaları arasındaki makas çok geniştir. Bu da günlük ve haftalık dalgalanmaların büyük olacağı anlamına gelir. Eğer kısa süreli al sat planlarınız varsa ve dalgayı doğru yerden yakalarsanız güzel kar edebilirsiniz. Ancak dalgalı borsalarda yüksek risk altında olduğunuzu unutmamalısınız.

UMA Coin uzun vadeli yatırımlar için uygun olmayabilir çünkü hızlı yükseliş yapan coinler aynı şekilde hızlı düşebiliyor. Bir çakılma bekleyip dip fiyattan satın alabilirseniz uzun vadeli yatırım yapabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.