Ülkemizin En Gözde Kripto Paraları

SEMrush tarafından ülkeler bazında yapılan analizler doğrultusunda ülkemizin en gözde kripto paraları hangileri açıklandı. Türkler kripto para yatırımlarını en çok Bitcoin ve Ripple üzerinden yapmayı tercih ediyorlar. Bu analiz içerisinde faydalanılan bilgilerden bir tanesi de bölgesel internet aramaları oldu. Türkiye’nin içinde bulunduğu bölgede yapılan internet aramalarında ülkemizin, bölgede bulunan diğer ülkelere göre açık ara önde olduğu belirtildi.

Kripto paralar uzun yıllardan beri insanlar tarafından yatırım aracı olarak kullanılmaya devam ediyor. Alternatif bir para olması bir yana dursun doğru şekilde hareket edenler hala belirli oranlarda kazanmaya devam ediyorlar. Türkiye’de yaşayan insanların kripto paralara ilgisi de katlanarak artmaya devam ediyor. Türkiye’nin de içerisinde bulunduğu ve Orta Doğu’yu da içine alarak yapılan internet arama analizinde Türkiye kripto paralarla ilgili 500 Binden fazla arama ile ilk sıradaki ülke oldu.

Ülkemizin En Gözde Kripto Paraları

Ülkemizin En Gözde Kripto Paraları

Bitcoin ve Ripple

2015 yılı ortalarında başlayan ve Ocak 2019’u da kapsayan SEMrush analizinde göze çarpan en önemli nokta ise Eylül 2017’den itibaren ülkemizden yapılan Bitcoin aramalarının neredeyse 100 kat artmasıydı. Bu tarih aynı zamanda Bitcoin’in tarihi bir rekor kırarak şanslı yatırımcıları milyoner yaptığı tarihin hemen sonrası. Buradan da şunu anlıyoruz ki Bitcoin’in bu kadar kazanca yol açması ülkemizde yaşayan insanların bir anda ilgisini çekerek bu konu hakkında çok fazla araştırma yapmalarına sebep olmuş. Rusya ve Latin Amerika ülkelerinde Bitcoin’den sonra en çok aranan kripto patra birimi Ethereum olurken ülkemizde ise Bitcoin’den sonra ikinci sırada Ripple geliyor.

Ülkemizin En Gözde Kripto Paraları

Ülkemizin En Gözde Kripto Paraları

İLGİLİ HABER:  Komodo Kendi Müşterilerini Hackledi

Türkler Kripto Para Konusunda Nötr

SEMrush’ın yaptığı ülkemizin en gözde kripto paraları analizi kapsamında üzerinde durulan bir diğer konu ise Türklerin Twitter üzerindeki mesajlarıydı. Kripto paralar hakkında atılan mesajların yüzde 44’lük bir kısmının olumsuz yönde olduğu belirlendi. Buna karşılık atılan olumlu mesaj yüzdesi ise yüzde 33 oranında oldu. Geriye kalan yüzde 23’lük kısım ise konu hakkındaki nötr mesajlardan oluşmakta. Toplu halde bir değerlendirme yapıldığında ise ortaya Türklerin kripto paralardan gelir sağlama konusunda ne çok umutlu ne çok karamsar oldukları sonucuna ulaşılmakta.

XRP Mart ayı analizine buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yok

Cevap bırakın