Ubisoft ve Sorare, Fantasy Football Blockchain Oyununu Güçlendiriyor

10 Ekim 2019’da yayınlanan resmi bir basın bülteninde, muhasebe teknoloji (DLT) firması Sorare, beğeni toplayan blokchain tabanlı futbol oyununun piyasadaki varlığını genişletmesine yardımcı olmak için Ubisoft Girişimci Laboratuarının programına seçildiğini belirtti.

Resmi Futbol Blockchain Kartları Burada

Blockchain oyunlarını kitlelere tanıtmak için Fransız video oyun stüdyosu Ubisoft, Girişimci Laboratuvarı programına DLT destekli dijital platform Sorare’i ekledi. Bu sayede oyunun taraftarları artık resmi kulüp lisanslı blockchain kartlarını toplayabilecek, takas edebilecek ve oynayabilecek.

Sorare CEO’su Nicolas Julia, Ubisoft’un, oyun endüstrisinde dinamikliği ile ortaya çıkan ve teknoloji potansiyelini keşfetmeye istekli ilk lider video oyun şirketi olduğunu belirterek ortaklık konusundaki coşkusunu dile getirdi. Sorare’nin Ubisoft ile paralel olarak “futbol taraftarları için benzersiz bir dijital deneyim” yaratmaya yönelik çalışacağını ekledi.

Çoğu zaman sayıca az olan diğer dijital koleksiyonlardan farklı olarak, Sorare’nin blok zinciri futbol kartlarının sınırlı sayıda ve resmi olarak lisanslı dijital kartlar olduğunu belirtmekte fayda var. Bu koleksiyonlar oyuncular tarafından serbestçe alınıp satılabiliyor ve kullanılabiliyor.

Ubisoft ve Sorare, Fantasy Football Blockchain Oyununu Güçlendiriyor

Ubisoft ve Sorare, Fantasy Football Blockchain Oyununu Güçlendiriyor

Büyüyen Bir Evlat

Sorare’nin fantezi futbol oyunu, 30 futbol kulübü tarafından lisanslanmıştır ve şu anda açık beta aşamasında. Önümüzdeki birkaç hafta içinde bu listeye eklemek için düzinelerce büyük futbol kulübü seçildi.

Oyun, kullanıcıların beş blok zincir karttan oluşan bir ekip oluşturmasına ve oyuncuların haftalık performanslarına göre ödüller kazanmalarına olanak tanıyor. Kullanıcılar blockchain kartlarının gücüne göre bonus puan kazanabilirler.

Blockchain Girişim Direktörü Nicolas Pouard, şunları söyledi:

Ubisoft ile işbirliği yapmak, Sorare’nin son 30 yılda teknoloji, kullanıcı deneyimi ve oyun tasarımı konularında edindiğimiz uzmanlıktan faydalanmasını sağlıyor. Sorare’i destekleyerek, Ubisoft yarının eğlencesinin oluşmasına katkıda bulunacak girişimcileri güçlendirmek istiyor. ”

İLGİLİ:  İsviçre Sahte Diplomalarla Mücadele İçin Blockchain Kullanacak

Yorum Yok

Cevap bırakın