Twitch, Bitcoin ve Bitcoin Cash ile Ödemeleri Yeniden Etkinleştiriyor

Online yayın devi Twitch, kripto ödemelerini iptal ettikten aylar sonra yeniden etkinleştiriyor olabilir. Oldukça popüler online yayın servisinin Kanadalı bir kullanıcısı, ödemelerinin platformda yeniden etkinleştirildiğini söylüyor.

Twitch’ten konuya ilişkin resmi bir açıklama yapılmadı ve bazı kişiler “Daha fazla ödeme seçeneği” gibi bir seçenek göremediklerini söylediler. Sözde hem Bitcoin ve Bitcoin Cash yeniden etkinleştirildi. Ancak kullanıcı ya troll yapıyor ya da Twitch sessizce seçili ülkelerde bir kez daha kripto para birimi cinsinden ödemelerin uygulanabilirliğinin dikkatleri çekmeden test edilmesini sağlıyor.

Oyun Kısmı Bitcoin Volatilitesinden Hala Etkilenmedi

Bu, oyunla ilgili platformların kripto ödeme seçeneklerini ilk defa kaldırması değil. Steam, 2017’de Bitcoin ödemelerini artık desteklemeyeceğini açıklamıştı. O sırada kullanıcılar çılgınca spekülasyonlar arasında Bitcoin almak ve satmaya başladılar. Steam, zaman zaman satın alınan oyundan daha pahalı işlem ücretleri olduğunu bildirdi.

Twitch, Bitcoin ve Bitcoin Cash ile Ödemeleri Yeniden Etkinleştiriyor

Twitch, Bitcoin ve Bitcoin Cash ile Ödemeleri Yeniden Etkinleştiriyor

Twitch tamamen yayınla ilgili olmakla birlikte, fiyat politikaları çok benzer. Katkıda bulunmak isteyen birçok kişi, favori kanallarına küçük miktarlarda bağış yapabiliyorlar. İşlem ücretleri tekrar yükselirse bu ne kadar uygulanabilir? Bir Bitcoin volatilite endeksi, Bitcoin’in günde yaklaşık %3.5 oranında dalgalandığını gösteriyor. Bu, fiat para birimleri ile istikrarlı bir karşılaştırmayı da çok zorlaştırıyor.

Kitleler İçin Cazip

Bu hareket aynı zamanda Bitcoin’in bu yılki 200 milyar dolarlık piyasa hacmini ve her yerdeki spekülatörlerin kalbini yeniden yakalamasıyla elde ettiği katı fiyat artışlarıyla bağlantılı olabilir. Diğer trendler gibi kripto para birimi de, özellikle fiyatlar çift haneli kazancı yakaladığında popülerliği değiştiriyor. Reddit, böyle bir ortamda kripto ödemelerinin uygulanabilirliğini büyük ölçüde tartışıyor.

Twitch açıkça bir sorunla karşı karşıya. İstikrar için yeni teknolojiye geri dönün ya da büyümesi tamamen rahat olan bir demografik yapıyı kucaklayın. Twitch kripto ödemelerini yeniden etkinleştiriyor mu? Hikaye ortaya çıktıkça hep birlikte göreceğiz.

Bitcoin aramasının rekor kırması hakkında yazdığımız habere buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: CCN

Bir önceki yazımız olan Bitcoin Araması Rekor Kırdı başlıklı makalemizde bitcoin, dolar ve google hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın