Twitch Bitcoin ile Bağış Sistemini Kaldırdı

Dünyanın en büyük yayın sitelerinden bir tanesi olan Twitch üzerinde bir süredir Bitcoin ile bağış yapılabiliyordu. Ancak bazı Twitch kullanıcıları yayınları sırasında fark ettiler ki artık Bitcoin ödeyerek bağış yapma seçeneği aktif değil. Amazon’un sahibi olduğu Twitch özellikle oyun yayınları konusunda YouTube’u katbekat geçmiş durumda. Bu platformda insanlar oyun oynarken canlı yayın yapıyorlar ve bu sırada da bağış toplayarak para kazanabiliyorlar.

Twitch, Bitcoin ile bağış yapılabilmesi konusunda BitPay ile ortak çalışıyordu. Ancak anlaşılan o ki iki firma arasında meydana gelen bir anlaşmazlık yüzünden Bitcoin ile bağış yapılabilmesi iptal edilmiş görünüyor.

Resmî Açıklama Yok

İşin ilginç tarafı ise Twitch tarafından hala resmi bir açıklamanın yapılmamış olması. Azımsanmayacak kadar insanın bağışlarını Bitcoin üzerinden aldıkları bu platformda, Bitcoin seçeneğinin sessiz sedasız iptal edilmesi pek çok video çeken kullanıcının da kazancını etkiledi ve bu kişileri mağdur duruma soktu. Geçtiğimiz günlerde yayın yapan bir kullanıcının dakikalar içerisinde 70 Bin dolarlık bağış alması yine Bitcoin kullanılarak yapılmıştı. İlk başta 4 BTC olarak bağış alan kullanıcı bir taraftan yayınına devam ederken bu miktar 20 BTC’ye ulaştı. Kullanıcı bir taraftan şaşkınlığını gizleyemezken diğer taraftan da yapılan bu bağışın gerçek olup olmadığını anlamaya çalışıyordu.

Twitch Bitcoin ile Bağış Sistemini Kaldırdı

Twitch yayıncıları ve Bitcoin

Twitch’in Bitcoin seçeneğini kaldırması üzerine pek çok kullanıcı da üyeliklerini iptal ettiklerini açıkladılar. Şu anda 15 milyondan fazla aktif kullanıcısı olan sitenin Bitcoin ile bağış yapılmasını kabul etmesi, Bitcoin’in ana akım olarak tabir edilen kitleye de ulaşması konusunda oldukça yararlıydı. Konuyla ilgili hala bir açıklama yapılmazken önümüzdeki günlerde de ne olacağı merak konusu. Twitch üzerinde ciddi oranda bağışları Bitcoin olarak yapan ve alan üye bulunmakta.

İLGİLİ HABER:  Synthetix Network Token (SNX) Nedir? Synthetix Nasıl Alınır?

Blockchain ile seyahat güvenliği hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Yorum Yok

Cevap bırakın