TVK Coin Nedir? TVK Yorum, Grafik ve Fiyatı

0

TVK coin NFT kripto par ekosisteminin en temel kripto paralarından biridir. Bilindiği üzere NFT piyasası 2020 – 2021 yıllarında müthiş bir artış yaşadı. Bu artışla birlikte NFT sektöründe yer alan kripto paralar da yakın takibe girmiş oldu.

Günümüz dünyasına ait herhangi bir ürünü NFT haline getirip satış imkanı sunan Terra Virtua platformu, ürettiği yeni çözümler ile dikkatleri üzerine çekiyor. Üretilen çözümlerin yanı sıra genişlettikleri ortaklık ağları ile de dikkat çekiyor. Peki, Terra Virtua Kolect nedir? TVK nedir? TVK CoinGecko fiyatı ne kadardır? Tüm bu soruların yanıtını yazımızın devamında aktarıyor olacağız.

Terra Virtua Kolect (TVK) Nedir?

Terra Virtua platformu 2017 yılında piyasaya sürülmüş bir projedir. Fakat yardımcı program olarak tanımlanan TVK oluşumu 16 Aralık 2020’de oluşturuldu. Yani TVK coinin oldukça yeni bir sanal varlık olduğunu söyleyebiliriz. TVK’nin platformu ise blockchain tabanlı, eğlence hizmet odaklı bir NFT pazaryeri olarak tanımlanabilir. Eğlence hizmetleri olarak oyun, film vb. gibi dijital eğlence anlayışlarını içerisinde barındırır.

Platform kullanıcıları, Terra Virtua ağında yer alan dijital koleksiyon ürünleri ile alım – satım işlemleri gerçekleştirebilir. Bu oluşum; bilgisayar, web, mobil, AR ve VR gibi teknolojik içerikleri kapsamaktadır. Aynı zamanda sayılan tüm bu teknolojik içeriklerle, platform bünyesinde etkileşim imkanı tanır.

Son zamanlarda duyurduğu ortaklık haberleriyle de dikkat çeken platform, coin geleceği için önemli hamlelerde bulunmakta. En son olarak ise TVK coin Twitter adresi üzerinden yayınladıkları haberde, Casper Network ile ortaklıklarını resmen duyurdu. Yine de coini ve platformu daha iyi anlayabilmek için platformun haberlerini, kim tarafından nerede kurulduğunu ve en önemlisi Terra Virtua coin yorum analizlerini yakından takip etmekte fayda var.

Terra Virtua Kolect (TVK) Kurucuları Kimlerdir?

TVK coin ve platformun CEO’su Gary Bracey’dir. NFT platofrmunu kurmadan önce Ocean Software şirketinden Digimask’a kadar çeşitli oyun şirketlerinde çalışmış, 35 yılı aşan tecrübeye sahiptir. G. Bracey, farklı ülkeye mensup pek çok kullanıcı için video oyun sektöründe çalışmış ve video oyunları oluşturma aşamasında etkin bir rol oynamıştır.

Terra Virtua’nın kurucu ortağı ve aynı zamanda CTO’su Jawad Ashra’dır. Ashra; platforma katılmadan önce sigorta, enerji ticareti, risk yönetimi ve mobil uygulama gibi pek çok sektörde aktif olarak çalışmaktaydı. Terra Virtua Coin, bu uzman ekibiyle daha uzun yılar adından söz ettireceğe benziyor.

TVK Coin Nasıl Satın Alınır?

İşlem hacmi bakımından dünyanın en büyük borsalarından olan Binance borsasında TVK coin listelenmektedir. Binance TR platformuna üye olduktan sonra, buradaki hesabınıza itibari para göndererek coin satın alma işlemlerinizi gerçekleştirebilirsiniz.

Binance yanı sıra aşağıdaki borsaları da tercih edebilirsiniz.

  • Uniswap V2
  • AscendEX (Bitmax)
  • HitBTC
  • Bilaxy
  • LBank

Borsalara üye olduktan sonra BUSD, BTC, USDT, WETH ve ETH gibi farklı işlem çiftlerinden TVK coini satın alabilirsiniz.

Terra Virtua Kolect (TVK) Fiyatı, Grafikler, Piyasa Değeri

TVK Coin Yorumları ve TVK Coin Geleceği

Yazının hazırlandığı sırada 1 TVK coin fiyatı 5,01 Türk Lirası civarında seyretmektedir. Bu rakam 0,62 ABD dolarına tekabül etmektedir. 24 saatlik en düşük değeri 4,55 olurken, en yüksek ise 5,06 TL’dir. Toplam piyasa değeri 24 saatte %6 oranında artış yaşamış, ₺1,086,458,942 civarına kadar ulaşmıştır.

Tamamen seyreltilmiş piyasa değeri ₺5,945,006,674 olurken, hacim %18 oranında gerilemiş, ₺130,494,919 civarına kadar geri çekilmiştir. Marketcap volume değeri 0.1204 oranında ve dolaşan arz miktarı 219,201,959 TVK civarındadır. Toplam arzı ise 1,200,000,000 civarındadır.

TVK coin grafik verilerini incelemek için TVK/USD çiftini ele aldık. İşlem hacmi bakımından oldukça hareketli günler yaşayan coin için ani yükselme ve düşüşleri yorumlamak oldukça zor. Fakat tüm zamanların en yüksek seviyesi olan 1,22 dolar civarını uzun vadede tekrar test etmesi de olası bir ihtimaldir. RSI indikatörünün ise 45,46 civarında olduğunu görmekteyiz.

Söz konusu kripto paranın geleceği için şu anda bir şeyler söylemek oldukça güç. Çünkü Aralık 2020 tarihinde piyasaya sürülmüş ve Mart ayında da Binance de listelenmeye başlamış oldukça yeni bir coin. Fakat mevcut durumunu korumaya devam ederse, ileriki ortaklıklarının da desteğiyle çok daha iyi yerlerde görebileceğimiz bir NFT coini olduğu söylenebilir.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.