] }
Teknoloji Haberleri

Türkiye Siber Saldırıya Uğramaya Devam Ediyor

Dün yani 27 ekim 2019 tarihinde öğle saatlerinde ülkemiz ciddi bir siber saldırıya maruz kaldı. Öğleden itibaren internet kullanımında ciddi problemler yaşandı ve pek çok internet sitesi kullanılmaz duruma geldi. Bunun Pazar günü yapılması da saldırıyı yapanların verdiği bir mesaj olarak algılandı. Saldırının toplamda 100 GB boyutunda bir veri ile yapıldığı anlaşıldı.

İnternette kullanıcılarının şikayeti üzerine anlaşılan saldırı öncelikli olarak Garanti Bankası, Türk Telekom, Turkcell ve Vodafone gibi kurumlar üzerinden yapıldı. Bu kurumların mobil uygulamaları ve internet sitelerinde uzun bir süre işlem yapılamadı. Saldırıların haberimiz yazıldığı sırada da devam ettiği görülmekte. Saldırıların pek çoğunun Amerika üzerinden yapıldığı biliniyor. 

İlgili Makaleler
türkiye siber saldırıya uğruyor
türkiye siber saldırıya uğruyor

Ülkemiz şu anlık olarak siber saldırıya maruz kalan ülkeler arasında birinci ve ikinci sıra arasında gidip geliyor. Anlık olarak siber saldırıları takip etmek isteyenler buraya tıklayarak açılan harita üzerinde canlı olarak takip edebilirler.

Sema Taş

Uludağ Üniversitesi mezunu olan ve uzun bir süredir kripto paralar üzerine analiz ve haberler hakkında analizler ile ilgilenen Sema, kointimes'a katkı sunuyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu