Türkiye, Dünyada Kripto Parayı Benimseyen Ülkelerin Zirvesinde

Kripto parayı benimseyen ülkeleri düşünürken, Türkiye akla ilk gelen yer olmayabilir. Bununla birlikte, Statistica’nın 2019 Küresel Tüketici Anketi, Türk insanının kripto hakkında bilgi sahibi olduğunu ve bir şekilde kripto paralarla içli dışlı olduklarını göstermektedir. Rakamlar doğruysa, Türkiye % 20 ile dünyadaki tüm ülkeler arasında en yüksek orana sahip.

Türkler Her Zaman Kripto Yanlısıydı

Türk hükümeti başlangıçta konusunda isteksiz olsa da, insanlara her zaman bu konuda fayda sağladılar. Nisan 2015’te yapılan ING araştırması, Türk halkının % 45’inin Bitcoin (BTC) gibi dijital para birimlerinin online harcamaların geleceği olduğuna inandığını ortaya koydu. Bu, ankete katılan tüm Avrupa ülkeleri için en yüksek yüzdeyi oluştururken, Avrupa ortalamasını % 28 oranında aşmıştır.

Hem risk sermayesi fonu Boğaziçi Ventures hem de oyun yayın şirketi olan Netmarble EMEA’nın başkanı olan Barış Özistek, ülkedeki ileri düzey oyun pazarının kriptoyu yüksek oranda benimseyerek, “Türkiye’de 30 milyondan fazla aktif oyuncu var. Oyun sanal ekipmanlarında dijital para birimi ilk kez ve en sık kullanıldığı alandır” dedi.

Bir önceki yazımız olan Bitcoin (BTC) Ağı Tek Tek Yapılan Satoshi İşlemlerine Maruz Kalıyor başlıklı makalemizde Bitcoin (BTC) hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın