Türk Varlıklarına Güvenen Kazandı !

Türk Varlıklarına Güvenen Kazandı

Dünyanın ekonomi, siyaset,  ve sivil toplum kuruluşlarını bir araya getiren Davos Zirvesi’nin 2. gününde ki  gündemler , ilk  günkü görüşmenin tam aksine sürdürülebilir çevre konusunda  tekrardan  ana günden ekonomiye çevrildi.

Meksika ve Çin’le  imzası atılan  ticaret anlaşmalarının  sonrasında  AB üyesi ülkelerle de ticaret anlaşması imzalamak için yapılan  çalışmalar sonucunda  Başkan Donald Trump, Avrupa Birliği  Komisyonu Başkanı olan  Ursula von der Leyen ile bir görüşme gerçekleştirdi.

Bu arada Fransa ve İngiltere’nin  Ticaret Bakanları dijital firmaların vergilendirme konusunun tasarılarını  kasıma  kadar bekleteceklerini  söylediler. Bölgesel sorunlarda önemli rol oynayan Türkiye  özellikle uluslararası piyasada yer alan  yatırımcıların ilgisini çekti.

İLGİLİ HABER:  Kara Cuma 'da 2 Milyon 265 Bin Ürün Satıldı

Davos’un geleneksel  hale gelen yemeğinde ise dünyanın farklı bölgelerinden  iş dünyasının önde gelenlerinin temsilcileri  ile liderlerle bu yemekte buluşan Berat Albayrak, “ Davos Zirvesi  süresince  mevkidaşlarımızla , gerek ekonomi gerekse  finans aleminin en  önemli temsilcileriyle bir arada olduk, olacağız.

Yükseliş Devam Edecek mi ?

Bu yıl 50’inci yılı olması sebebiyle çok  önemli bir yıl. Ellinci yüzyılın  ekonomi ile finans okur yazarlığı bulunduğumuz yüzyılda oldukça değişti. Dünya ciddi ve yeni bir ekonomi sistemi arayışı içerisinde.’ diye konuştu.

Ülkemizin  gündemi ile ilgili olarak  önemli görüşmeler yaptıklarını söyleyen Berat Albayrak “Geçtiğimiz  yıla oranla  Türkiye oldukça  olumlu ve pozitif seyretti.

İLGİLİ HABER:  Küresel Mobilya Pazarında En Büyük Pay Türkiye'nin

Ülkemizin  1.5 yıllık bu  süreçte yaşadığı istikrarsız sistemler, farklı zamanlarda olan dalgalanmalar ve kur saldırılarına rağmen  Türkiye’nin geleceğinde çok olumlu ve pozitif  bir zaman var. Geçen yılda yapılan görüşmelerde, konuştuğumuz ne kadar konu varsa bir çoğuyla alakalı olumlu fikirler alıyoruz.

Bu hafta başında gerçekleştirdiğimiz  yıl sonu değerlendirme toplantısında bunları ifade ettim. Türkiye özellikle Ağustos ayından bu zamana kadar rakip benchmark araçlarının tümünden açık ara farkla daha fazla  getiri anlamında öne çıkmış olduğu bir yıl geçirdi.

Türk varlıklarına güvenenler için bu durum  ciddi anlamda kazanç sağlayan bir süreç oldu. Tabi tüm bu yaşanan durumlarda yabancı yatırımcıların gözünden kaçmıyor.

İLGİLİ HABER:  Değerli Konut Vergisi İle İlgili Geri Adım Atıldı

Sağlıktan enerji sektörüne kadar çoğu  sektörde görüşmeler yaptığımız 2020 senesinin  direkt yatırımlardan çok önemli bir sene olacağını öngörüyoruz. İnşallah çok çok  güzel bir 2020 senesi bizleri bekliyor.” diye belirtti.

Yorum Yok

Cevap bırakın