Türk Kripto Para Borsası Hacklendi !

Kripto para birimleri ve kripto para piyasası  2018 yılı  ve 2019 yılı başından beri  muazzam bir şekilde rağbet görerek  artış elde etti. Kripto para birimlerinin önem kazanması ve tanınması ile beraber kripto para borsalarının sayısında da büyük artışlar meydana geldi.

Kripto para borsalarının çoğalması rekabeti arttırıp daha iyi kullanıcı arayüz sunulmasını sağlarken, aynı zamanda güvenlik açıklardan  dolayı birçok kişinin mevcut fonlarının çalınmasına da neden olmaktadır. Türkiye içerisinde de çoğalan kripto para borsalarından Bayebit bundan yaklaşık 1 ay önce hacklendiğini açıklayarak yatırımcılarda üzüntüye ve korkuya neden oldu.

İLGİLİ HABER:  Flaş İddia : Bitcoin 60.000 Dolar Olacak !

Kripto Para Borsası Bitexlive Hacklendi!

Bu kez  saldırıya uğrayan Türkiye merkezli olan kripto para borsası  Bitexlive oldu. Borsa yetkilileri tarafından yapılan açıklamaya göre hackerlar 1 Eylül de platforma saldırıda bulundu  ve  Ethereum (ETH), Litecoin (LTC), XRP ve VITAE kripto paraları borsadan kendi hesaplarına aktarıldı.

Türk Kripto Para Borsası Hacklendi !

Türk Kripto Para Borsası Hacklendi !

Bitexlive@bitexlive

Announcement: Our stock exchange was attacked on 2019.09.01 And XRP were stolen.
We followed the transfer. Looks like it’s been transferred to Coinbase. We’ve created a support request. But we didn’t get an answer.

Bitexlive 4.350 adet XRP ve 4.200 dolarlık VITAE ile diğer kripto paralardan bir miktar kayıp yaşadığını açıkladı ve XRP’lerin yapılan takipte kripto para borsası olan Coinbase borsasına gönderildiğini açıkladı. Borsa, Coinbase ile iletişime geçse de henüz cevap alınmadığını duyurdu. Bu tarz olayların önüne geçmek için kripto para borsalarının bir birlik oluşturup anında müdahale ederek sorunların kaldırılmasını sağlamalıdır.

Yorum Yok

Cevap bırakın