] }
Coin Haberleri

TÜBİTAK’tan Flaş Blockchain Adımı

Kripto para sektörü dünya genelinde yayılıp gelişirken, tabii olarak bunun altyapısını meydana getiren blokchain (blokzincir) teknolojisi de ciddi tek ivme kazandı ve kazanmaya sürüyor.
Türkiye içinde kripto para birimlerine genellikle vatandaşlar doğrulusunda alaka duyulsa da, blockchain için alaka daha fazla devasa kurumlardan gelmiş gibi gözüküyor.

TÜBİTAK BİLGEM de Milli Blokzincir Çalıştayı‘nın ikincisi için tarih saptadı ve ilki Ankara içinde tertip eden etkinliğin bu seferki yeri İstanbul, süreyi ise 25-26 Eylül olarak tespit edildi.

TÜBİTAK'tan Flaş Blockchain Adımı
TÜBİTAK’tan Flaş Blockchain Adımı

Söz hususu etkinlikte yanlızca kalifiye firmalar değil, kamu alanından ehemmiyetli adlar, yöneticiler, akademisyenler ve incelemeciler da katılım gösterecek.

Blokzincirde Dijital Kimlik” temalı ikinci aktivite temelde blockchain teknolojisinin insanların hayatlarındaki konumunu vurgulayacak. Etkinliğe katılım gösterecekler arasında Merkez Bankası ve Borsa İstanbul yöneticilerinin yanında geçen zamanlarda kendisi ‘dijital varlığını’ izah eden Değiş tokuş İstanbul da yer oynuyacak.
Takasbank mevzu ile ilgili ayın ilk haftalarında yaptığı izahta, BiGa (Bir Gram Altın) adlı düzenin temelde altın aktarımı için kullanılacağını vurgulamıştı. Fiziksel olarak tutulan altın kadar BiGa üretilecek ve şunlar dijital altın aktarımı için kullanılacak.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.