Trust Wallet Rehberi: Nereden İndirilir? Nasıl Kullanılır?

0

Trust Wallet Nedir?

Trust Wallet kripto paralarınızı güvenle saklamaya yarayan coin cüzdanıdır. Bu cüzdan her her kripto para yatırımcısının mutlaka kullanması gereken yazılımlardan biridir.

Günümüzde birçok insan kripto para ve merkezi olmayan uygulamaları tercih ettikçe, bunlara ulaşmak için de basit ve güçlü yollar aramayı ortaya çıkardı. Bünyesinde pek çok token ve coin için ayrılmış cüzdan adresleri bulunan uygulamada; transfer, yatırım ya da DApp gibi çeşitli işlemler gerçekleştirilebiliyor.

Trust ya da diğer bir adıyla Çoklu Coin Wallet, tüm dijital varlıklarınız için size depolama ve yedekleme imkanı tanır. Bu şekilde cüzdan kullanımınızı en basite indirgeyerek maksimum işlem verimliliği sağlamış olur.

Trus cüzdan merkeziyetsiz olan borsalar ile entegre olarak çalışmaktadır. Ayrıca merkezi olmayan internetin Dapp’larını sorunsuz bir şekilde, üst düzey güvenlik seçenekleriyle keşfetmenize olanak sağlayan bir “Web3 Browser” da içermektedir.

Geleneksel finans piyasalarından çok farklı olan kripto para piyasası sürekli bir değişim ve dönüşüm içindedir. Bu değişkenlik sürecinde teknolojiyi yakından takip etmeyi, yeniliğe en önce sizin ulaşmanıza olanak sağlayan cüzdan, kullanılabilirlik ve şeffaflık ilkelerini benimseyerek geliştirilmiş.

Peki, Trust Wallet nasıl indirilir? Trust Wallet nasıl kullanılır? Komisyon oranları? TWT Coin Nedir? En basit ve sade anlatımıyla inceleyelim.

Trust Wallet İndirme İşlemleri

Cüzdanınızı kullanabilmek için önce mağazalardan indirmeniz gerekir. İndirme işlemi sonrasında cüzdanınızı kullanabilirsiniz.

·         Play Store’dan İndirme

 • Android işletim sistemli telefonunuza bu linkten indirerek cüzdanınızı kurabilirsiniz.

·         App Store’dan İndirme

 • iOS işletim sistemli telefonunuza buradan indirerek cüzdanınızı kurabilirsiniz.

·         Bilgisayar İçin Apk

 • Bilgisayarınıza bu linkten cüzdanının apk’sını indirerek son sürümünü kurabilirsiniz.

Trust Wallet Nasıl Kullanılır?

Uygulamayı indirdikten sonra kurulum aşamalarını tamamlamanız gerekir.

 • Uygulamayı açtığınızda “Yeni bir cüzdan” oluştur diyerek ya da önceden cüzdan sahibiyseniz cüzdanlarınızı import ederek oluşturmaya başlayabilirsiniz.
 • Ekranda karşınıza gelen 12 adet kelimeyi kağıt ya da herhangi bir yere not almanız gerekir.
 • Not aldıktan sonra devam et diyerek diğer aşamaya geçin.
 • Bu aşamada size verilen 12 adet kelimeyi verilen sırasıyla girmeniz istenecektir.
 • Kelimeler başarıyla sıralandıktan sonra artık cüzdanınız kullanabilir hale gelmiş olacaktır.

Uygulamada yer alan borsadan al-sat yaparak ya da takas yöntemi ile coinlerinizi işlemlerde rahatlıkla kullanabilirsiniz.

Trust Wallet Coin Gönderme ve Alma İşlemleri

 • Göndereceğiniz kripto para birimini belirleyin.
 • Seçtiğiniz birimin üzerine tıklayın ve göndermek için gönder seçeneğine, almak içinse al butonuna basın. Aynı zamanda al kısmında da koine ait cüzdan adresinizi de görebilirsiniz.
 • Gönder seçeneğinde alıcı adresi ve gönderilecek miktarı girip işlemi tamamlayın.
 • Dışarıdan bir kripto para alacaksanız da “Al” bölümünden karşı tarafa cüzdan adresinizi göndererek alabilirsiniz.

Trust Wallet Komisyon Oranları Hakkında

Komisyon oranları para gönderme ve alma işlemlerinde platformun uyguladığı küçük miktara denir. Komisyon oranları Trust uygulamasında “gönder” kısmındaki işlemlerde manuel olarak artırıp azaltılabilir. Artırılması halinde paranız alıcı adrese kısa sürede ulaşır. Azaltılması halinde gönderim trafiğine göre paranız karşı tarafa geç ulaşır.

Trust Wallet Coin/Token Hakkında

Trust’ın kendi coini olan TWT token cüzdan uygulamasından temin edilebilir. Sıralama değeri şu an için 2236 civarındadır. Bu koinin günümüz değeri yaklaşık olarak 0,25 TL’dir.

Trust Wallet Güvenilir Mi?

Trust genel özellikleri itibariyle güvenilir, merkeziyetsiz, açık kaynak kodlu ve anonim bir Ethereum tabanlı tokenleri destekleyen bir mobil cüzdan olarak karşımıza çıkıyor.

Trust en nihayetinde her kripto para sever tarafından kullanılan ERC-20 tabanlı her türlü coini bünyesinde barındıran bir platform olduğundan çokça kullanılmaktadır. Her gün gelişen ve devinim halinde ilerleyen uygulama, müşterilerin private key gibi önemli bilgilerini özenle muhafaza etmeyi amaçlıyor.

 

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.