Trump Bitcoin’i Yasaklamayı Deneyecek mi?

Ekonomist ve kripto analisti Alex Krüger, Başkan Donald Trump ‘ın insanların Bitcoin kullanmalarını yasaklamak için kendi yetkilerini araştırdığını belirtti. Trump, geçen hafta Twitter’da beklenmedik bir şekilde kripto para birimleri hakkında görüşlerini belirtmişti. Bu da insanlar arasında bir telaşın ortaya çıkmasına yetti.

Krüger, kendi Twitter başlığında Trump’ın olası yasal seçeneklerini ve mahkemelerde böyle bir yürütme yasağını nasıl harekete geçirebileceğini düşündüğünü açıklıyor. Ancak Trump, kripto paraların önünü kesmek için başka mekanizmalar da kullanabilir.

“Trump, bankaların kripto borsalarına hizmet vermesini yasaklayarak ya da XYZ koşullarını yerine getirmedikleri sürece bankaların borsalara hizmet sağlamasını engelleyerek istediği ortamı sağlayabilir.”

Bunlar, Hindistan’da büyük kripto para alım satım borsalarını kapatmak ve sektörü engellemek, bankaların blok zinciri veya kripto ile ilgili şirketlere hizmet vermesini yasaklamak için geçen yıl uygulanan önlemlerdir.

İLGİLİ:  İran'da Bitcoin Yasaklandı

Kolombiya’da MBA derecesini alan Krüger, “Trump’ın kriptonun, Washington’un yaptırımları uygulama yeteneğini azalttığına dair bir tartışma yapabileceğini de belirtti. Bu nedenle, başkan dış politika yetkileri temelinde bir kripto yasağı uygulamaya çalışabilir” şeklinde açıklıyor.

Trump Bitcoin'i Yasaklamayı Deneyecek mi?

Trump Bitcoin’i Yasaklamayı Deneyecek mi?

Libra ABD Doları İçin Tehdit mi?

Messari’nin kurucusu ve CEO’su Ryan Selkis, Bloomberg’e Facebook’un Libra’sının Trump’ın artı işaretlerinin ana odağı olarak kalacağını düşündüğünü söyledi. Selkis şunları ekledi:

“Eğer Libra’ya bakarsanız ABD doları için bir tehdit oluşturuyor, çünkü bunu bir uluslararası para sepetiyle yapılandırmayı ve Fed’in öngördüğü para birimi üzerindeki etkisinin gerçekten ayrılmasını düşünüyorlar. Görünen o ki Libra, dikkatin ve öfkenin çoğunu üzerine çekmeye devam edecek. Çünkü politik döngünün yanlış tarafında. Bugün FTC ile olan 5 milyar dolarlık anlaşmayı açıkladı ve aynı zamanda istikrarlı bir değer deposu olduğu için bu gerçekten bir gecede pazara bir alternatif olabilir.”

Bu arada, İngiltere’nin Savunma Şansölyesi Philip Hammond, İngiltere’nin Libra ile bağlantı kurmayı planladığını söyledi. Hammond, CNBC’ye verdiği röportajda, Facebook’un tartışmalı projesini durdurmayı denemeyi planlamadıklarını, ancak düzenlemeyi ve pazara sundukları riski azaltmayı planladıklarını söylüyor.

İLGİLİ:  Bitwise Raporu: Nisan Ayından Bu Yana Bitcoin Gerçek Fiyatından Sapmış Durumda

Son 24 saat içinde Bitcoin’in büyük düşüşü hakkında yazdığımız yazıya buradan ulaşabilirsiniz.

Kaynak: Dailyhodl

Yorum Yok

Cevap bırakın