Troncoin Rehberi

TRX / USD 2018 Ortası Raporu

Geçen hafta yüzde 17 düştü. Ancak, bu zaman diliminde TRX ayıları henüz temel destek seviyelerini aşmayacak ve kapatacaklardır. Yukarıdan aşağıya doğru bir yaklaşımla, en az direnç yolunun güneye doğru olduğu ve her düşük oranla, Ağustos ayı başı erken ayrılma paterninin doğrulanmasının muhtemel olduğu açıktır.

İdeal olarak, bu kırılmanın, 24-24 Ocak’ta ilk hedefleri olan yüksek ticaret hacimleri eşlik etmeli ve ayı çubuğunda tercihen 1.5 kuruşta durmalıdır. Önceki TRX / USD ticaret planımızdan , boğaların, Ağustos ayı başlarındaki düşüş dengesini bozan 3 sent direnç seviyesinin üzerine çıkmasının, 2017 yüksek fiyatlarından % 90 oranında işlem görmesinin ne kadar önemli olduğunu belirttik.

Ancak, bir ayı pazarında satış yapan yatırımcılar ile, 14 Kasım’daki küçük destek eğilimi çizgisinin hemen altında, tümü güçlü hacimlerle (9 milyondan ortalama 49m) çıktılar.

Şu anda destek eğilimi çizgisinin altında bir çubuk var, agresif yatırımcıların 1,5 kuruşta Ağustos ayında ilk hedefleri olan 2,3 kuruşta duraklarla nokta fiyatlarında satmalarını öneriyoruz. Dahası kayıplar, ideal ayı hedefleri, 24 Ocak’ta yukarıda belirtildiği gibi olacaktır.

TRX / USD 2018 Sonu Raporu

TRX / USD Orta Vadeli Eğilim: Boğa

  • Direnç bölgeleri: 0,02500 , 0,02600 , 0,027 $
  • Destek bölgeleri: 0,01000 , 0,00900 , 0,00800 $

TRX orta vadede yükseliş eğilimindedir. Aralık içindeki boğa basıncı, büyük bir sürükleyici mum ile 0.01356 $ ‘da sürdürüldü. Bu, 17 Aralık’taki iki EMAs geçişinin üzerinde bir kırılma ve TRX/USD’nin bir başka itişi de 0.01540 $ ‘dan daha yüksekti. Bu, talep bölgesinde, talep bölgesinde 0.01416 $ seviyesine kadar yüksekti. 0.01463 $ ‘da oluşması, TRX/USD’nin tedarik alanını 0.01520 $’ dan iade etmesiyle boğaların kademeli olarak geri dönüşünü işaret etti.

Aralığın üst direnç alanından kopma, bugünkü açılış sırasında meydana geldi. Boğa güdülü mum 0.01522 $ seviyesinde gerçekleşirken, yukarı yönlü momentum devam ederken, kripto-para birimini 0,01706 seviyesine kadar yükseltti.

Kırılan alanın yeniden test edilmesi, orta vadede tam boğa alımını garanti edecektir, çünkü fiyat iki EMA’nın geçişinin üzerinde yer alır ve stokastik osilatörün sinyali yukarı doğru fiyat hareketi anlamına gelir.

TRX / USD Kısa Vadeli Trend: Boğa

Kısa vadeli görünümde yükseliş eğilimini sürdürüyor. Pazarın 18 Aralık’ta kapanmasıyla aralığın üst tedarik alanında 0.01301 $ ‘lık kesinti, son sıçramadan üç kez önce 0.01446 $ seviyesinde gerçekleşti. 0.01470 $ seviyesindeki 1 saatlik yükseliş marubozu mumunun oluşumu ile ivmeyi devam ettirdi. Boğalar, kuzeydeki yolculuğa devam ettikçe, arz alanında 0.01706 $ ‘lık başlangıçta TRX/USD idi.

Fiyat iki EMA’nın üstündedir – yükselen bir yükseliş baskısı göstergesidir, ancak stochastic osilatör sinyalini aşağıya doğru işaret ederek% 81 ile aşırı alım bölgesinde. Bu durum, yükselişin devam etmesinden önce, 10 EMA’nın muhtemel olumsuz tarafına kısa bir geri çekilme olacağını göstermektedir.

TRX / USD 2019 İlk Çeyrek Raporu

  • Orta ve kısa vadeli görünüm konsolidasyonda.
  • Sabır, bu noktada bir kopuş ya da bozulma için anahtardır.

TRX / USD Orta Vadeli Trend: Değişen

  • Direnç bölgeleri: 0.04000 $, 0.05000 $, 0.06000 $
  • Destek bölgeleri: 0,01000 dolar, 0,00900 dolar, 0,00800 dolar

TRON, orta vadeli görünümünde konsolidasyona devam etmektedir. Yükseliş baskısı, dünkü açılıştan kısa bir süre sonra tedarik bölgesinde 0.02550 $ seviyesinde zayıf kaldı. 50-EMA’da yukarı doğru harekete güçlü bir direnç gösteren fitil tarafından gösterilen tükenme, ayının geri dönmesine yol açtı.

Günün düşük bir seviyesi olan TRX/USD 0,02550 $ seviyesinde kaldı ve gün sonunda bir düşüş marubozu sona erdi, ancak mum büyüklüğünde de görüldüğü üzere düşük ivme kazandı.

Bugünkü oturum açıldığında oluşan boğa dojisi, boğaların geri döndüğünü gösteriyor. Stokastik osilatör% 36 artarken, fiyat şu an 10-EMA civarında 0.02601 $ ‘da arttı. Bu, yukarı yönlü momentumun aralık içinde olabileceğini düşündürmektedir. TRX/USD, üst arz alanında 0.02800 $ ile aralığın düşük talep alanında 0.02450 $ arasında değişmekte ve işlem görmektedir.

TRX / USD 2019 İkinci Çeyrek Raporu

Ayılar hem orta hem de kısa vadeli görünümün kontrolünü elinde tutar. Yatırımcılar, ana bölgede düşüş gösteren mum çubuklarının oluşumunu takiben giriş onayı olarak satış yapabilir.

TRX / USD Orta Vadeli Eğilim: Düşüş

  • Direnç bölgeleri: 0.04000 $, 0.05000 $, 0.06000 $
  • Destek bölgeleri: 0,01000, 0,00900, 0,00800 $

TRON orta vadeli görünümündeki düşüş eğilimindedir. Arz alanında 0.02450 $ düşük, destek bölgesinde 0.02360 $ dünkü seansın düşük seviyesindeydi. Düşük yüksek ve düşük düşük oluşumu, aşağı yönlü piyasa özellikleridir.

Bugünkü açılışta mezar taşı oluşumu, boğaların varlığının bir göstergesidir. Boğalar momentum kaybetti ve mum bir fitille kapanırken TRX/USD direnç bölgesinde 0.02438 $ değerine yükseldi.

Boğalar kısaltmak için kısa bir süre sorumludur. Bu, 0,02456 ABD doları olan 23,6 fib alanında olabilir. Bu fib alanı trendin devam ettiği bir bölgedir. Ayıların geri dönüşünün fiyatı dünün en düşük seviyesinin altına düşürmesi bekleniyor. Ayıların hedefi destek bölgesinde 0,02100 dolar.

TRX / USD Kısa Vadeli Eğilim: Düşüş

Kripto para birimi kısa vadeli görünümünde aşağı yönlü bir eğilim izliyor. Ayın düşüş eğilimi, dünkü seansın aşağı yönlü bir notla sona ermesiyle düşüş eğilimini sürdürdü. 0,02360 $ günün en düşük seviyesi idi. Boğalar bugünkü açılıştan sonra kısa bir dönüş yaptılar. TRX/USD, tedarik alanında 0.02438 $ ‘a yükseldi.

TRX/USD kısa vadede inen bir kanalda. Ayılar şu anda pazarın kontrolünde. Fiyat iki EMA civarında ve stokastik osilatör% 68 seviyesinde ve sinyaller aşağıya dönük. Bunlar, fiyatta aşağı yönlü bir ivme göstermektedir. Ayılardaki bir sonraki hedef, ayılardaki güçlü basınç ve EMA geçitinin altında oluşan daha fazla mum ile kanalın alt çizgisinde.

TRON’un Milyon BTT Dağıtması

TRON kripto para biriminin kurucusu konumunda bulunan ve Twitter üzerinde 980 bin takipçisi bulunan ünlü CEO, Twitter üzerinden yaptığı açıklama ile TRON kripto para yatırımcılarını sevindirecek bir haber verdi. Twitter üzerinde yaptığı açıklamaya göre cüzdanında TRON yatırımı bulunan yatırımcılara 990 milyon Bittorent Token dağıtılacağının duyurusunu yaptı. AIRDROP konusunu desteklediklerini belirten genç CEO ikinci kez ücretsiz kripto para dağıtımında bulunuyor.

Açıklamasının devamında yatırımcılara seslenen CEO ücretsiz kripto para kazanmak için harika bir fırsat olan bu kampanyanın bir sonraki dağıtımı ise Şubat 2020 yılında gerçekleşeceğini duyurdu. 11 Mart’tan önce blok yüksekliğinde 6,6 milyon ulaşmalarına değinen Justin Sun airdrop programından yararlanmak isteyenlerin yapması gereken tek şey cüzdanlarında TRON Coin bulundurmaları gerektiği oldu.

Justin Sun yaptığı açıklamanın ardından dağıtılacak olan Bittorent Token dağıtıcısı konumunda bulunan Bittorent Vakfı yöneticilerinden destek açıklaması geldi. Açıklamada 11 Mart tarihine kadar süre olduğunu ve 11 Mart öncesine kadar TRON ağ ekran görüntülerinin alınacağı bu ağ üzerinde bulunan cüzdanların kayıt altına alınacağını belirtti. Kayıt altına alınan cüzdanlara ise BTT dağıtımı gerçekleştirilecek dedi. Geçtiğimiz sene ilk kez airdrop kapsamında dağıtılan BTT miktarı 10 Milyon 890 bin Token idi. 11 Şubat 2018’de ilk kez dağıtılan airdropun üzerinden 11 ay geçince ikinci kez dağıtılması TRON piyasalarına ilginin artacağı kanısında analistler hem fikir.

Justin Sun açıklamalarına ise devam ederek daha fazla ortaklık programları kurmak istediğini belirtti. Bu ortaklık sonucunda 1 milyar internet kullanıcısının Bittorent / Tron ekosisteminin bir parçası olacağını açıklayan Justin Sun geçen seneki dağıtımdan sonra TRON yatırımcı sayısında artış yaşadıklarını ve fiyatların yükseldiğini belirtti. Beklentiler ise bu sene airdrop sonrası yine kullanıcı sayısı ve XRM satış fiyatında yükselme beklentisi tahminler arasında yer alıyor. Bu yazıyı yazarken ben küçük bir oranda TRON alımı gerçekleştirdim. Kaybına üzülmeyeceğiniz bir miktar parayı yatırım amaçlı düşünüyorsanız ve uzun vadeli dayanım gerçekleştirebilirseniz eğer TRON yatırımı şuan için en mantıklı yatırımlardan biri olarak duruyor.

Tron ve Liverpool İşbirliği

Son zamanlarda büyük firmaların kripto paralarla anlaşma imzaladıklarına şahit olduk. Tron CEO’su Justin Sun yaptığı açıklama ile ortalığı yine karıştırmayı başardı. İlginç ve çocuksu tweetleri ile her zaman gündemde kalmayı başaran Justin Sun’ın bu sefer yaptığı açıklama ise çok farklıydı.

İngilizlerin en ünlü futbol kulüplerinden bir tanesi olan Liverpool şu anda İngiltere Premier Ligi’nde lider ve Şampiyonlar Ligi’nde ise yatı finalde Barcelona ile karşılaşmaya hazırlanıyor. Böylesine ünlü bir kulüple yapılan ortaklık elbette Tron’un popülerliğini çok daha fazla arttıracak. Justin Sun’ın açıklamalarından hemen sonra Liverpool kanadından da bir açıklama geldi. Bu açıklamada Liverpool’un gündeminde şu anda böyle bir anlaşmanın olmadığından söz edildi. Söz edilmesine söz edildi ancak yakın zamanda bu tarz yalanlamalar sonrasında hep anlaşmalar imzalandığını gördük. Anlaşılan Justin Sun yapmaması gereken bir açıklamayı yaparak işleri biraz karıştırmış gibi görünüyor.

Tron Liverpool Ortaklığı mı Geliyor

Tron Liverpool ortaklığı konusunda Justin Sun’ın elinde somut bilgiler bulunmakta. Bunlardan en önemlisi ise Liverpool kulübünden kendisine gelen davet mektubu. Bu mektubun bir videosunu da Twitter hesabı üzerinden paylaşan Sun, Liverpool kulübünün konuyu yalanlamasına karşın olayda aslında gerçeklik payı olduğunu da kanıtlamış oldu.

Bazılarına göre bütün bu gelişmelerden sonra aslında anlaşmanın çoktan yapılmış olabileceği de düşünülmekte. Çünkü internete sızan dokümanlar arasında Tron ve Liverpool kulübü arasında imzalanan anlaşmanın detayları da mevcut. Liverpool gibi büyük bir kulübün kripto para dünyasına giriş yapması, sektör için çok büyük bir anlam ifade edecek. Bu anlaşmanın detayları şu anda bilinmiyor. İlerleyen günlerde Liverpool ve Tron arasında yapılan ya da yapılması beklenen anlaşmanın detayları hakkında daha fazla bilgi paylaşılmasını bekliyor.

Tron Başarısı

Bitcoin (BTC), Aralık 2017’den bu yana geçtiğimiz ay en başarılı dönemini geride bıraktı. Lider kripto para 9000 dolar seviyesini görse de daha sonra bu seviyenin biraz altına düştü. Aynı zamanda kendi yükselişiyle diğer altcoinlerin de yükselmelerine yol açtı. Tron (TRX) ise mevcut piyasa koşulları göz önünde bulundurulduğunda altcoinlere liderlik eden bir pozisyonda.

Justin Sun’ın liderliğindeki kripto para birimi son 24 saat içinde kurucusunun yaptığı bir açıklamayla birlikte yüzde 17,41 oranında artış elde etti. Aslında bu olayın başlangıcı Sun’ın 31 Mayıs günü yaptığı “devasa ve şaşırtıcı bir şeyi” Tron ve BitTorrent için sakladığını söylemesiydi. Bu şey her neyse Sun’ın buradaki payı ise %70’di. Sun’ın konu ile ilgili açıklaması tam olarak şöyleydi: “#TRON ve #BitTorrent hakkında büyük ve şaşırtıcı bir şey oluyor. 1 Haziran’dan sonra sizlerle paylaşacağım. Galiba% 70’i kazandım! $ TRX $ BTT”

TRON Yeniden En İyi 10 Arasına Girdi

Tron yeniden en iyi 10 arasına girdi girmesine ancak Justin Sun’ın yapmış olduğu bu açıklamaların da bunda etkili olduğu konuşuluyor. Kripto para topluluğundaki pek çok kişinin bu duyuruyu dikkate almamasına rağmen, yapılan bu duyurunun akılcı bir hareket olduğu üzerinde durulmakta. Zira ortada hiçbir sebep yokken bu paylaşımlarla Sun, insanları satın almaya teşvik ediyor. Bu sayede de fiyatın da yükselmesine sebep oluyor. Justin Sun, bu sayede iyi bir pazarlamacı olduğunu da göstermiş oldu. Atmış olduğu sadece iki tweet ile Tron’u bir anda yeniden ilk 10 kripto para birimi arasına sokmayı başardı. Bununla birlikte Tron sadece ilk 10 arasına girmedi aynı zamanda iki basamaklı bir fiyat kazancı da elde etti.

Tron Ofisine Saldırı

Kripto ekosistemindeki Ponzi şemaları, yeni bir saf yatırımcı dalgasını çeken her boğa koşusunda gözlemlenebilir. Her ne kadar tomurcuklanan bu tür Ponzi şeması dolandırıcılıkları pazarlardaki gücünü korusalar da, Tron’un, Çinli yatırımcılar ile milyar dolarlık bir Ponzi programına bağlanmasından sonra manşetlere girdi.

Twitter’da Tron’un Pekin ofisinde bulunan polis memurlarının çektiği bir video yayınlandı. Görevli personel kendilerini kızgın bir topluluktan korumak için polis çağrıldılar. Yerel bir haber kaynağının yakın tarihli bir raporuna dayanarak, bir yatırım aldatmacası en az 30 milyon dolarlık bir zarara neden oldu ve bunun Tron blok zinciriyle bağları olduğu iddia ediliyor. Dolandırılmış bir kadın, Tron ve destekçilerine yönelik öfkeyi körükleyerek intihar teşebbüsünde bulundu.

Tron CEO’su Justin Sun daha önce attığı bir tweet ile bu dolandırıcılıktan haberi olduğunu ifade etmişti.

“#TRON, #BitTorrent veya #uTorrent adlarını kullanan“ MMM #Bitcoin, #Ethereum pyramid & #EOS gibi Ponzi şemaları var. Önde gelen bir blockchain protokolü olarak biz sizden asla para göndermenizi istemeyiz. Dikkatli olun ve $ TRX / $ BTT’nizi saklayın”

Tron’un fiyatı hafta sonu yükselişe geçti, bu da pazar sınırını 2.3 milyar dolara yükseltti. İntihar haberinin ortaya çıkmasından sonra, fiyat keskin bir şekilde düştü. Justin Sun, Tron ile her şeyin yolunda olduğunu yineleyerek dolaşan videolara cevap verdi.

Ponzi Şeması Kurbanları TRON Ofisine Saldırdı

TRON’un CEO’su Justin Sun sosyal medya üzerindeki aktifliği ile bilinmekte. Sürekli olarak TRON ile ilgili olayların meydana gelmesi ya da ortada hiçbir olay yokken Justin Sun olay yaratacak tweetler atması artık uyguladığı politikanın da insanlar tarafından yavaş yavaş anlaşılmasına sebep oluyor. Sürekli olarak çeşitli spekülasyon ve paylaşımlarla Tron’un değerini yüksek tutmaya çalışıyor. Son olarak Ponzi şeması olayı da işine gelmiş olabilir.

Tron Kullanıcı Sayısı

Popüler altcoinlerden biri olan tron  piyasaya girmesinden bu yana bir yıldan biraz fazla bir süre geçti. Geçen bu sürede tron yatırımcı hesaplarının sayısı 3.5 milyona ulaştı.

TRON yatırımcılar tarafından büyük umut bağlanan ve yatırım yapılan bir altcoin olmasına rağmen yatırımcıları defalarca hüsrana uğratan altcoinlerin başında gelmektedir.Buna rağmen Dave (@ redpillblue1) Twitter’da büyük başarı olarak görüp, 417 günde 3.5 milyon hesaba ulaştık, tweetleri attı.

TRON’da hesap oluşturmak sanılanın aksine çok kolaydır, bu nedenden dolayı 3.5 Milyon hesaba sahip bir dönüm noktasının ne kadar olduğu belli değil. Bir anahtar çifti oluşturmak ve ortak anahtarı çıkarmak sadece 0,1 TRX’e mal oluyor. Bunun ne anlama geldiği ise , TRON ağının ne kadarının gerçek olduğu bir muammadır. Bot hesaplarla elde edilen bir sonuç olma ihtimali yüksektir.

Tron Ağının büyümesine rağmen, TRX’in fiyatı tüm yıl boyunca yavaşça dump yaşayarak yatırımcılarını zarara uğratmıştır. TRON yatırımcıları ve takipçileri için bu, temelinin güçlü olduğunun bir göstergesi ancak ağın kendisini bir türlü kripto topluluklarına  kanıtlayamadı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.