TRON zk-SNARKs ile Gizlilik Özelliklerini Geliştirecek | KoinTimes

TRON zk-SNARKs ile Gizlilik Özelliklerini Geliştirecek

TRON kullanıcıları yakında TRX tokenlerini işlemek için geliştirilmiş gizlilik özelliklerine sahip olabilir. Birkaç gün önce The Bad Crypto Podcast’da yapılan son röportajda Justin Sun, platformun nasıl daha fazla gizlilik özelliği uygulayacağını anlattı. Ana niyet, ZCash’ın zk-SNARKs şifrelemesini kullanmaktır.

TRON Gizliliklerini Geliştiriyor

Piyasada, kullanıcılara daha fazla gizlilik sağlayan bazı sanal para birimleri vardır. Bu paralar, diğerleri arasında Bitcoin Private (BTCP), ZCash (ZEC) veya Monero (XMR) ‘dir. Ancak TRON, 2019’un ilk çeyreği kadar kısa bir sürede zk-SNARTK’ları uygulayabilir. Eğer bu gerçekleşirse, TRX tokenlerini kullanan kullanıcılar daha iyi gizlilik ve anonimlik kazanacaktır.

TRON Vakfı’nın kurucusu Justin Sun da TRON blok zincirindeki diğer gelişmeleri ve entegrasyonları tartıştı. BitTorrent ve sektörde sahip olacağı etki hakkında konuştu.

Justin Sun, çeşitli web sitelerinin ve arama motorlarının kullanıcı verilerini para kazandıracağını açıkladı. Bu, kullanıcıların gizliliğini birçok farklı düzeyde etkileyen bir şeydir.

“[Kişiler], gizliliklerini Facebook veya Google tarafından saklanmak istemez çünkü bu kişiler verileri daha kolay bir şekilde manipüle edebilir, böylece reklamları size yönlendirebilirler. Bu tarihi onlarla paylaşmak istemezsin. Bu yüzden merkezi olmayan yolun, paylaşmanız gereken ne kadar veriyi sınırlamak için iyi bir yol olduğunu düşünüyorum], diye açıkladı Justin Sun.

Zk-SNARKs’ın TRON ağına uygulanmasıyla, sanal para birimi ve tüm blockchain daha öncekinden çok daha özel olacak.

Bu konuda Sun şunları söyledi:

“Gelecekte, bu özel işlemleri ve özel bir adresi istiyorsanız, emin olabiliriz… sizi göremezler ve işlem izlenemez olabilir.”

zk-SNARKs ayrıca sıfır bilgi kanıtı olarak bilinir. Bu teknoloji, kripto para piyasasında çok farklı projelerde kullanılmaktadır. Bu uygulamalarla, işlemleri korumak ve işlem yapılan TRX miktarlarını şifrelemek mümkündür.

Bitcoin defteri özel değildir ve sadece alınan ve gönderilen işlemleri analiz ederek cüzdan mülkiyetini çıkarmak mümkündür. Farklı düzenleyici kurumlar, yasadışı amaçlar için sanal para birimleri kullanan kişilerin kimliklerini nasıl belirleyebiliyorlar.

Sun, tüm TRX işlemlerinin özel olmayacağını açıkladı. Gerçekten de, kullanıcıların özel bir işlemi işlemek isteyip istemediğine karar vermelerine izin verileceğini belirtti. Bununla birlikte, ZCash geliştirme belgelerine göre, eğer çok sayıda kullanıcı zk-SNARKs kullanmıyorsa, belirli işlemleri yapmak mümkün olabilir.

Comments (No)

Leave a Reply