Ethereum (ETH) Haberleri

TRON (TRX) Artık Ethereum’dan Sonra En Büyük İkinci dApp Ekosistemi

] }

Dapp.com’un 2019 Yıllık dApp Pazar Raporuna göre, piyasa kapitalizasyonu ile dünyanın 12. en büyük kripto para birimine güç veren blok zincir ağı TRON (TRX), artık Vitalik Buterin’in Ethereum’undan sonra merkezi olmayan uygulamaların (dApp) geliştirilmesinde en çok kullanılan ikinci DLT protokolü.

Justin Sun’in dağıtılmış defter teknolojisi (DLT) projesi olan TRON (TRX) ‘i rahatsız eden çok sayıda tartışmaya rağmen, ağ güçlenerek güçlenmeye devam etti. Konuya yakın kaynaklara göre, TRON (TRX) 2019’un sonuna kadar 411 yeni merkezi olmayan uygulamaya ev sahipliği yapıyordu; kumar ve diğer yüksek riskli dApp’ler aktif kullanıcıların ve hacmin yüzde 75’inden fazlasını oluşturuyordu.

Bildirildiğine göre, TRON blok zincirindeki tüm dApp’ler aktif olmasa da, ağdaki en iyi dokuz proje, 3,26 milyar dolarlık büyük bir işlem kaydetmeyi başardı. Dahası, kumar ve yüksek riskli uygulamalara ek olarak, TRON ağı da çok sayıda finansal hizmet ve DeFi dApp’ı barındırıyordu ve etkileyici bir şekilde 1 milyon kullanıcıyı çekti.

Ocak 2020’nin ilk günlerinde Ethereum (ETH) altcoin fiyatının beklentileri karşılamamasına rağmen, merkezi olmayan finansal ekosistemin kralı olma özelliğini koruyor. Özellikle, Ethereum ağı, 600 milyondan fazla aktif kullanıcıyı çeken yaklaşık 600 yeni dApp’a sahip. Buna ek olarak, Ethereum ayrıca 200 bin’den fazla oyuncu ve oyun geliştiricisi için tercih edilen bir ağdı.

Mehmet Perdeci

Anadolu Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunu Mehmet, 10 yıl kadar süredir altcoin haberlerinin takipçisi ve editörü. Mail: Mehmet@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu