Sıkça Sorulan Sorular

Güncel Tron Haberleri Kointimes'te

1 Tron 0,181281 Türk lirasıdır.

1 Tron 0,181281 Türk lirasıdır.

Altcoin

Tron Nedir? Nereden Alınır? Nasıl Kullanılır?

Troncoin, 2017 yılında faaliyete girmiş olan bir kripto paradır. Henüz yeni olduğundan dolayı birçok kişi tarafından dikkat çekmeyi başarmıştır. İnsanlar paranın yatırımcılara olumlu anlamda kazanç sağlayıp sağlayamayacağını merak ettiklerinden dolayı son birkaç aydır sürekli Troncoin alımı yapmaktadırlar. Böylece paraya verilen önem artmakta, paranın borsa içerisindeki değeri hızla artış göstermektedir.

Alt coinlerin genel özelliklerine baktığımız zaman genelde kuruluş tarihlerini 2014 yılında göstermekteyiz. Ancak bugün sizlere bahsedeceğimiz ve tanıtacağımız Troncoin, 2017 yılında faaliyete girmiş olan bir kripto paradır. Henüz yeni olduğundan dolayı birçok kişi tarafından dikkat çekmeyi başarmıştır. İnsanlar paranın yatırımcılara olumlu anlamda kazanç sağlayıp sağlayamayacağını merak ettiklerinden dolayı son birkaç aydır sürekli Troncoin alımı yapmaktadırlar. Böylece paraya verilen önem artmakta, paranın borsa içerisindeki değeri hızla artış göstermektedir.

Siz de kripto para yatırımı yapıyorsanız ve Troncoin yatırımı yapıp yapmamanız konusunda tereddüt yaşıyorsanız para hakkında daha fazla bilgi alarak aklınızda oluşan soru işaretlerini kolay şekilde giderebilirsiniz.

Troncoin Nereden Alınır?

Dünyanın en hızlı gelişen ve en fazla yatırımcıya ev sahipliği yapan kripto para borsası Binance, henüz yeni gelişmesine rağmen bünyesinde Troncoin’i de barındırmaktadır. Dolayısıyla işe Troncoin alarak başlamak isterseniz öncelikle Binance sitesine ücretsiz şekilde kaydolarak hesabınızı oluşturmanız gerekmektedir. Hesabınızı oluşturmanızın ardından sizden istenen tüm onaylamaları yapmayı ihmal etmeyin. Aksi halde yatırım yapamaz ve kazansanız bile hesabınıza para çekimi yapma noktasında sıkıntı yaşayabilirsiniz.

Troncoin almak için diğer sitelerden de yararlanabilirsiniz. Ancak yeni bir para birimi olduğundan dolayı 1 yıl içerisinde sadece Binance sitesini kullanmanız sizin için daha güvenli bir seçim olacaktır. Ayrıca komisyon açısından da çok külfetli olmayan bir sitedir.

Troncoin Nasıl Satılır?

Kurucusu Justin Sun gerek Snapchat camiasında, gerekse de Alibaba ile yaşadığı dostluk bağlantısı neticesinde ünlü olduğundan dolayı girişimi ile ortaya çıkardığı Troncoin de onun gibi kısa süre zarfında ünlü olmayı başarmıştır. Siz de yeni çıkan Troncoin parasına sahipseniz ve elinizdeki miktarı satmak isterseniz Binance sitesine giriş yaparak ya da mobil uygulamasını indirerek satışınızı yaparsınız.

Troncoin Nasıl Kullanılır?

2017 yılında Justin Sun adındaki bir girişimci tarafından kurulan ve para piyasasına girişi yapılan Troncoin kullanımı konusunda birçok kişi henüz bilgi sahibi değildir. Para birimi yeni çıkış yaptığından dolayı internet sitelerinde Bitcoin, Dogecoin gibi kullanım alanları çok fazla yoktur. Ancak ilerleyen günlerde kullanımı açısından yaygınlaşmanın gerçekleşeceği öngörülmektedir.

Tron Gelişimi

Geçen hafta yaşanan negatif piyasa hareketleri TRON’a zarar verdi. Oysa TRON MainNet’inin piyasaya sürülmesiyle beraber TRON’un kıymeti ve piyasadaki yeri açısından büyük atılımlar bekleniyordu. Ancak tam tersi bir konum yaşandı ve TRON az da olsa kıymet kaybetti. Neyse ki bu durum çok uzun sürmedi ve TRON yükselişe başladı. Peki bu bizlere ne anlatıyor?

Aslına bakarsak söylenebilecek iki şey var: İlki, TRON şanssız zamanları geride bırakmış görünüyor. İkincisi ise şu an TRON için MainNet sürecı ve muhtemelen TRON’un pozitif hareketi kısa sürede tersine dönmeyecek.

Öte taraftan Coinmarketcap verilerine nazaran TRON, piyasa değeri açısından IOTA’yı bir kere daha geçerek dokuzuncu sıraya yerleşti. Yazının yayıma hazırlandığı sırada TRON yaklaşık 441 milyon dolarlık bir farkla IOTA’nın piyasa kıymetini geçmiş durumdaydı. TRON’un şu anki ortalama piyasa kıymeti 5,4 milyar dolar. Bu da, özellikle TRON’un hala Ethereum Blockchain’inde çalıştığı göz önüne alınırsa büyük bir başarı.

Yazının yazıldığı anda TRON %16.94’lük bir artışla 0.083 dolardan işlem görüyor. TRON şu sıralar değerini ve piyasa hacmini yükseltmek için hakikaten cesaret verici bir ilerleme sergiliyor.

TRON MainNet’inin tanıtımının yapılması ve TRON’un kendi ağına geçeceğinin açıklanması, yeniliklerle ilerleyen kripto para topluluğunda çok sıcak karşılandı. TRON Vakfı’nın sıkı çalışmalarının sonucu olarak topluluk büyük ilerlemeler görmek istiyor. TRON’un attığı yürekli adımların önümüzdeki günlerde göz ardı edilmemesi gerektiği ve bu hamlelerin TRON’u gerçek değerine yaklaştıracağı da kulislerde sıkça konuşuluyor.

TRON’un kurucularından Justin Sun ise, gelecekte bir gün ilk üç kripto para içinde yer alacaklarına inanıyor. Şimdilik tüm piyasa “beklemiş olalım ve görelim” modunda. Eğer yatırım yapacaksınız bunu kendi araştırmalarınız ve kendi kararınız doğrultusunda yapmalısınız. Bu yazı, yatırım tavsiyesi durumunda değil. Sadece şu durumda piyasanın TRON’dan büyük başarılar beklediğini söyleyebiliriz.

Emre Karabulut

Türkiye'nin en iyi üniversitelerinden biri olan 9 eylül iktisat bölümü mezunu Emre, 6 yıldır kripto para birimlerini ve piyasadaki borsaların durumunu analiz ediyor. Mail: Emre@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu