Tron Kaçıncı Sıraya Yükseldi ?

Geçen hafta yaşanan negatif piyasa hareketleri ’a zarar verdi. Oysa MainNet’inin piyasaya sürülmesiyle beraber ’un kıymeti ve piyasadaki yeri açısından büyük atılımlar bekleniyordu. Ancak tam tersi bir konum yaşandı ve az da olsa kıymet kaybetti. Neyse ki bu durum çok uzun sürmedi ve yükselişe başladı. Peki bu bizlere ne anlatıyor?
Aslına bakarsak söylenebilecek iki şey var: İlki, TRON şanssız zamanları geride bırakmış görünüyor. İkincisi ise şu an TRON için MainNet sürecı ve muhtemelen TRON’un pozitif hareketi kısa sürede tersine dönmeyecek.

Öte taraftan Coinmarketcap verilerine nazaran TRON, piyasa değeri açısından IOTA’yı bir kere daha geçerek dokuzuncu sıraya yerleşti. Yazının yayıma hazırlandığı sırada TRON yaklaşık 441 milyon dolarlık bir farkla IOTA’nın piyasa kıymetini geçmiş durumdaydı. TRON’un şu anki ortalama piyasa kıymeti 5,4 milyar dolar. Bu da, özellikle TRON’un hala Ethereum ’inde çalıştığı göz önüne alınırsa büyük bir başarı.

Yazının yazıldığı anda TRON %16.94’lük bir artışla 0.083 dolardan işlem görüyor. TRON şu sıralar değerini ve piyasa hacmini yükseltmek için hakikaten cesaret verici bir ilerleme sergiliyor.

TRON MainNet’inin tanıtımının yapılması ve TRON’un kendi ağına geçeceğinin açıklanması, yeniliklerle ilerleyen topluluğunda çok sıcak karşılandı. TRON Vakfı’nın sıkı çalışmalarının sonucu olarak topluluk büyük ilerlemeler görmek istiyor. TRON’un attığı yürekli adımların önümüzdeki günlerde göz ardı edilmemesi gerektiği ve bu hamlelerin TRON’u gerçek değerine yaklaştıracağı da kulislerde sıkça konuşuluyor.

TRON’un kurucularından Justin Sun ise, gelecekte bir gün ilk üç kripto para içinde yer alacaklarına inanıyor.

Şimdilik tüm piyasa “beklemiş olalım ve görelim” modunda. Eğer yatırım yapacaksınız bunu kendi araştırmalarınız ve kendi kararınız doğrultusunda yapmalısınız. Bu yazı, yatırım tavsiyesi durumunda değil. Sadece şu durumda piyasanın TRON’dan büyük başarılar beklediğini söyleyebiliriz.

Kaynak. Cryptodaily

Bir önceki yazımız olan Bitcoin Güvenilir mi ? başlıklı makalemizde , bitcoinlekazan ve Blockhain hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın