Tone Vays : 2018 Sonunda Bitcoin 100.000 $ olacak …

Bu haftanın başında ünlü bitcoin tüccarı ve yatırımcısı Tone Vays, bitcoinin kısa vadeli eğilimi, Çin’deki dalgalı değişimler yasağı sonrasında başlıca fiyat düzeltmesi, bitcoinin hızlı toparlanması ve bitcoinin uzun vadeli geleceği ile ilgili teknik analiz sağlamıştır.

Vays’in analizi, bitcoin fiyatının 2018 yılı sonuna kadar 100.000 ABD dolarını geçmesi olasılığını gösterdi; bu, bitcoin’e 1 trilyon dolarlık bir pazar payı sağlayacak. RT’nin Keizer Raporu sunucusu Max Keizer gibi kripto analistcileri ve bankacılık sektörlerinde yıllarca finansal analistler ve araştırmacılar, mevcut bankacılık aleyhine alternatif bir finansal ağa dönüşmeyi başarırlarsa, bitcoin’in piyasa değeri 1 trilyon doları aşma olasılığını vurguladı.

Johnson, şirketin dijital para madenciliği yaparak ve müşterilerine bir bit eşik yatırım platformu sağlayarak bit eşiğiyle denemeler yaptığını da ortaya koydu. Geçtiğimiz ay, Fidelity, Fidelity müşterilerinin ve portföy yöneticilerinin, temel Fidelity yatırım platformundan doğrudan kendi barkod cüzdanlarına ve hesaplarına erişmelerini sağlamak için Coinbase ile ortaklık kurdu.

Goldman Sachs analistleri, müşterilerine ve yatırımcılarına, bitcoin ve kripto piyasasının kurumsal yatırımcılar tarafından dahi göz ardı edilemeyeceğini belirtti.

Goldman Sachs, “İnternetin fiyatının meşruluğundan, yeni giriş yapanların ne kadar hızlı para toplama konusundaki tartışmaları değiştirildi” dedi. Bunun da ötesinde, Goldman Sachs baş teknisyeni Sheba Jafari, bitcoinin orta vadeli fiyat eğilimini analiz etti ve bunun sonucunda bitcoinin 2017 sonundan önce 4.800 $ ‘ı geçeceğine inandığını belirtti.

Zaten, ABD pazarının en büyük iki borsa ve servis şirketi Coinbase ve Gemini, büyük ölçekli kurumsal yatırımcılar için ticaret platformları geliştirmeye başladılar ve perakende yatırımcılar için yeterli likidite sağlayabilecek daha sağlam ve verimli bir yatırım kanalı geliştirmeye odaklandılar. İkizler, ABD’deki en büyük opsiyon değişimlerinden Chicago Board Options Exchange (CBOE) ile kurumsal yatırımcılara stratejik ortaklık kurdu.

Gemini CEO’su Tyler Winklevoss şunları söyledi:

“Gemini’nin kripto para ekosistemindeki önemli endişeler mevcut bunlar ; güvenlik, uyumluluk ve düzenleyici gözetim olmuştur. CBOE ekibi ile çalışarak, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini hem perakende hem de kurumsal yatırımcılar için gittikçe daha erişilebilir hale getirmeye yardımcı oluyoruz “dedi.

Coinbase CEO’su Brian Armstrong, 1,6 milyar dolar değerinde bir 100 milyon dolarlık fonlama turunu garantileyerek kullanıcılarına ve yatırımcılarına, ABD ve denizaşırı piyasalardaki kurumsal yatırımcılara bir platform sağlamak için söz verdi.

Bitcoine ilgi gösteren ve genelde artmakta olan bitcoin genel kabul gören ilgisini gösteren kurum ve bireysel yatırımcıların sayısı arttıkça, bitcoin için uzun vadeli bir hedef 100.000 $ ‘dır.

Comments (No)

Leave a Reply

DMCA.com Protection Status