Tom Lee’den Flaş Bitcoin Açıklaması

Fundstrat‘tan tanıdığımız Tom LeeBitcoin fiyatlarının Mart 2020 yılına kadar 91,000$seviyesine ulaşacağını tahmin ettiğini açıkladı. Tahminini ise Bitcoin’in geçmiş dönemlerde yaşamış olduğu düşüşler ardından gösterdiği performansları gösteren bir grafik ile açıkladı.

Lee ve Fundstrat her düşüşten sonra yaşanan yükselişin bir ortalamasını alarak bunun 2020 yılında nasıl gözükeceğini aşağıdaki tablo ile açıkladı.

Yukarıda gösterilen grafikte Bitcoin’in 2010 yılından beri yaşamış olduğu yükselişler (bull) ve düşüşler (bear) gösterilmiştir. Grafikte belirtildiği üzere 2012 sonlarında yaşanan %70 lik bir düşüş ardından görülen yükseliş daha yakın bir zamanda hepimizin hatırlayacağı geçen yıl Aralık ayında gösterilen yükseliş ardından günümüzde yaşadığımız düşüş ile benzerlik göstermekte. Bu da geçmişte görülen bu düşüş ve yükselişlerin kendini tekrar edebilme ihtimali doğurduğundan ötürü Lee ve fundstrat, 2020 yılında BTC’nin tekrar bir rekor kıracağını tahmin etmekte.

Forbes‘da yayımlanan bu makalede grafiğin geleneksel doğrusal bir grafik yerine logaritmik bir ölçeklendirme kullandığı için BTC’nin yaşamış olduğu yükselişler ve düşüşler pek belirgin olmamakta.

İLGİLİ HABER:  Kripto Piyasaları Krizde mi ?

Lee, BTC’nin fiyatı 3,000$‘ın altındayken bile yüksek fiyat tahminlerinde bulunmaktaydı. Geçtiğimiz yıl Temmuz ayında ise Bitcoin fiyatlarının 2022 yılına kadar 55,000$ seviyesine ulaşacağını söylemişti. Daha yakın bir zamanda, bu yıl içerisinde geçtiğimiz Ocak ayında Lee, BTC’nin 2018 yılının sonuna kadar 25,000$‘ı göreceğini belirtmişti.

Lee ve Fundstrat ayrıca Mart ayının başlarında “Bitcoin Misery Index (Acınası Bitcoin endeksi)”i yaratmıştı. Genel görüşlerine karşı ters düşen bir “index” olarak belirtilen bu girişimlerinde yatırımcıların, BTC sahiplerinin şu anki fiyattan dolayı ne kadar “acınası” bir halde olduklarını gözler önüne seriyordu.

Yorum Yok

Cevap bırakın

] }