Theta Rehberi: Theta Coin Nedir? Nasıl Alınır?

0

Theta Coin günümüz yeni nesil video paylaşım platformu olarak karşımıza çıkıyor. Blockchain tabanlı ilk uçtan uca ve merkeziyetsiz video platform özelliklerini barındıran coin, yaklaşık olarak 85 milyon dolarlık piyasa değerine sahip.

Coinmarketcap’de 38. Sırada bulunan Theta, video platformlarının sorunlarını tespit etme amacıyla geliştirildi. Özellikle düşük kaliteli video yayıncılığı ve yayıncılığın yüksek masraflı ve karının az oluşu nedeni ile merkezi ve yetersiz bir ekosistem. Bu gibi tüm sorunların tespitinde kullanılması geliştiricileri tarafından hedeflenmişti.

Theta Coin Nasıl İşler?

Theta genel itibari ile merkezsiz video platformu olarak aşağıda yer alan üç temel soruna çözüm getirmiştir:

1- İzleyicilerin Theta ile ödüllendirilmesi: Bu soruna göre izleyiciler bant genişliğini ve kaynaklarını paylaşması durumunda Theta ile ödüllendiriliyor, kazandıkları coinleri de dilerse video yaratıcılarıyla paylaşabilirler.

2-    Yüksek Kalite: Eşten eşe merkezsin olarak tanımlanan Theta’da tüm dünyadan problemsiz ve yüksek kalitede video yayını yapılabilmektedir.

3-    Düşük Masraflar: Hem yayıncılar hem de içerik üreticilerinin pahalı altyapılar geliştirmesine gerek yoktur. Theta zaten inovatif ve özel iş modelleriyle tüm kesimlere hitap edebilmektedir. Buna göre masrafların düşük olması tüm üyelerin işine yarayabilir, daha fazla kazanç elde edilebilir.

Theta Coin Nereden Alınır?

ThetaCoin nereden alınır? Hangi borsalarda bulunur? sorusu okurların sıkça takip ettiği konular arasında yer alıyor.

Theta’yı aşağıda yer alan borsalardan temin edebilmeniz mümkündür;

  • Binance
  • OKEx
  • Huobi Global
  • Upbit
  • Hotbit

Gibi daha pek çok borsada sıralanan coini, borsalara kayıt olarak satın alabilirsiniz.

Theta Token Fiyatı

1 adet theta token fiyatı 3,71 TL civarında seyretmektedir. Bu tutar yaklaşık olarak 0,00004384 Bitcoin etmektedir.

Theta Coin Yorum

ERC-20 protokolüyle oluşturulan coin, alternatif altcoinler arasında yerini almış durumda. Şu an için diğer altcoinler arasında 38. Sırada yer alan Theta, P2P ağına katkıda bulunarak, video sektörünün olumlu dönüşümünde istikrarla yol alıyor.

Pek çok yatırımcının ve coinin takipçilerinin, uzun süre bu istikrarda devam edeceğini belirterek koine olan güvenlerini dile getiriyor. Analistlere göre de ilerleyen zamanlarda 1 dolara kadar çıkabileceği ve 5 doları da zorlayacağı tahmin edilmekte. Yazının yazıldığı sıralarda biraz düşüş yaşamış olsa da tekrar eski seviye fiyatına geri döneceğine olan inançla yatırımcılar coini almaya devam ediyor.

Theta Coin Grafik

24 saatlik değişimi %14,06 oranında artış gösteren coinin değeri 24 saatte 0,50 Türk Lirası artmıştır. Diğer ayrıntılara, piyasa değerine, 24 saatlik hacmine, dolaşan arz ve toplam arz miktarına görselden ulaşabilirsiniz.

Theta Token (Coin) Haberleri

Theta Coin ile alakalı en güncel ve doğru bilgilere; yeni haberlere, gelişmelere ve daha pek çok ayrıntıya sitemizden ulaşabilirsiniz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.