Altcoin HaberleriKripto Para Haberleri

The Graph (GRT) Nedir?

The Garph, indeksleme protokolü olarak kullanılmaktadır. Verileri düzenleyip erişimlerini sağlayan The Graph, farklı ağları sorgulayarak merkezsiz bir indeksleme protokolü ağı olarak karşımıza çıkar.

] }

The Garph, indeksleme protokolü olarak kullanılmaktadır. Verileri düzenleyip erişimlerini sağlayan The Graph, farklı ağları sorgulayarak merkezsiz bir indeksleme protokolü ağı olarak karşımıza çıkar. The Graph, GRT şeklinde de ifade edilmektedir.

GRT Coin Nedir?

GRT coin, bir çeşit kripto para birimi olarak kullanılır. Kripto para borsasında kullanılarak yatırım yapılabilen bir coindir.

The Graph Coin Nasıl Alınır?

The Graph coin alımı, -Popüler kripto para borsası binance‘den yapabilirsiniz. The Graph alımı için borsalara bakarken GRT coin şeklinde de arayabilirsiniz.

GRT Coin Cüzdanı Nedir?

GRT cüzdanı, kripto para cüzdanı olarak bilinir. The Graph ya da GRT coin olarak bilinen cüzdanlar, parayı saklar.

The Graph Özellikleri Nelerdir?

The Graph ağının özellikleri şunlardır:

 • The Garph ağı uygulamaların sunucusuz çalışmasını sağlar.
 • The Graph ağı uygulamaları güvenli hale getirir.
 • The Graph ağı, kesintisiz hizmet vermektedir.
 • The Graph ağı, Blockchain verilerini düzenler.
 • The Graph ağı, veritabanlarının kontrol noktaları haline gelmesinin önüne geçer.
 • The Graph ağı, farklı ağları sorgular.

 

The Graph Token Ekonomisi Detayları Nelerdir?

The Graph Token, kişilere kendilerine uygun pozisyonu alarak proje geliştirmelerine katkı sağlayan bir ekonomiyi oluşturuyor. Tecrübeli ya da tecrübesiz kişilerin, The Graph ağına çeşitli şekillerde katkı sağlayabileceklerini ifade eder.

1 GRT kaç TL? GRT Coin Grafik

 

 

Kripto para piyasasında  1 GRT coin fiyatı 13.56 TL‘dir. Ek olarak 1 GRT coin 1.68 dolardır. 

The Graph Ağının Oluşumunu Sağlayan Bileşenler Nelerdir?

The Graph ağına katkı sağlayan bileşenler bulunmaktadır. The Graph’ı oluşturan bileşenler şunlardır:

 • Indexers (İndeks oluşturucular)
 • Curators (Düzenleyiciler)
 • Delegators (Yetkilendirenler)
 • Consumers (Müşteriler)

The Graph Ağı İndeks Oluşturucuları Kimlerdir?

The Graph ağının indeksleme hizmetini sağlayanlar, teknik bilgi alanında belli bir donanıma sahip olan node operatörleridir. Indexer’lar olarak da bilinen bu kişiler, sorgu işletme hizmetlerini ve indekslemeyi sağlar.

The Graph Ağı Düzenleyicileri Kimlerdir?

The Graph düzenleyicileri, grafik geliştiricileri ve veri topluluk üyelerinden oluşur. The Graph ağının düzenleyicileri(Curators),  ile indeks oluşturucuları(Indexers) bağlantılı şekilde çalışırlar. Düzenleyiciler(Curators), hangi API’ların indekslenmesi gerektiğini indeks oluşturucularına(Indexers) iletirler. Düzenleyiciler(Curators), bulundukları indeksleme geri bildirimleri kadar GRT kazanır.

The Graph Ağı Yetkilendirenleri Kimlerdir?

The Graph’ı yetkilendirenler (Delegators), ağın güvenliğini sağlayanlardır. Yetkilendirenler(Delegators), The Graph’ı indeks oluşturucularına(Indexers)  devrederek karşılığında bir kazanım elde ederler.

The Graph Ağı Müşterileri Kimlerdir?

The Graph müşterileri indeks oluşturucularına(Indexers), yetkilendirenlere(Delegators),  düzenleyicilere(Curators)  sorgu ücreti ödeyen son kullanıcılardır. Aynı zamanda indeks oluşturucularındaki grafikerleri sorgulayanlardır. The Graph müşterileri,açık kaynaklı sözleşmeler ile inşa edilen cüzdanlar aracılığıyla ödemelerini gerçekleştirirler.

The Graph’ın Sağladığı Kolaylıklar Nelerdir?

The Graph ağının sağladığı kolaylıklar bulunmaktadır. The Graph‘ın kolaylıkları şunlardır:

 • The Graph ağı, Ethereum ve IPFSgibi ağları sorgulama yapabilmeyi sağlar.
 • The Graph ağı, açık API’leri oluşturabilir.
 • Blockchainler üzerindeki verilerin kolaylıkla sorgulanmasını sağlar.
 • Geliştiriciler, Ethereum ve Ethereum benzeri ağlardan istedikleri bilgileri API’ler aracılığı ile hızlıca çekerek işleyebilir.
 • The Graph ağı ile her proje için ayrı veri çekme sistemi uygulanır.
 • The Graph ağı, veri erişiminde kolaylık sağlar.
 • The Graph ağı, sunucusuz çalışır.
 • The Graph ağı ile sunucular tek bir ağa bağlı kalmadıkları için uygulamaları güvenli hale getirir.

The Graph Hangi Uygulamaları Kullanıyor?

GRT’nin kullandığı uygulamalar şunlardır:

 • Merkeziyetsiz finans sistemi DeFi
 • Web 3.O uygulaması

The Graph, bu uygulamaları API’lerin, sunucuların ve veritabanlarının kontrol noktaları haline gelmemesini sağlamak için kullanıyor.

The Graph Web 3.0 Nedir?

Web 3.0 uygulamasını destekleyen The Graph, interneti bu uygulama ile güvenli hale getirir. Web 3.0 ile The Graph ağı, verilerin doğrulanabilir olmasını sağlar. Web 3.0 uygulaması ile The Grap, açık ağların saklanması için bir alan oluşturur.

DeFi Alanı Nedir?

Merkeziyetsiz finans olan DeFi, The Graph alanında hizmet sağlar. DeFi ile uygulamalar arasından bilgi alışverişinin sağlanması oldukça önemlidir. DeFi hizmeti sunan The Graph ağı, düşük maliyetli ve kolay kullanımlı hizmet sağlar. Ayrıca The Graph, sözleşme aracılığı ile kullanıcılara bu hizmetleri sağlıyor.

The Graph’ın Hedefi Nedir?

The Graph, geleceğe yönelik hedefleri için çalışmalarını sürdürüyor. Sunduğu hizmetin yanında sistemi üzerinden gelişme sağlamayı amaçlayan The Graph, projeleri merkezsiz bir yapıya kavuşturmak için hedefleme yapıyor.

The Graph’ın Borsaya İlk Çıkışındaki Durumu Neydi?

The Graph’ın borsadaki ilk yeri yükselişle sonuçlanmıştı. Piyasaya çıkış anında 0.135246 dolardı. İlk çıkışıyla yükselişe geçerek fiyatını ikiye katlamıştı. The Graph, borsada değerli kripto paraları arasındaki yerini koruyor.

2020 Yılında GRT Coin Gelişmeleri Nelerdir?

The Graph, token satışı ile 2020 yılında 12 milyon dolarlık fon sağladı. The Graph ile Uniswap, Synthetix, Aragon, AAVE, Balancer ve daha birçok ağ için geliştiriciler tarafından 3 binden fazla “subgraph” oluşturuldu.

Uzmanlar The Graph Coin İçin Neler Diyor?

The Graph, yatırımcıların dikkatini çeken bir yatırım olarak görülüyor. The Graph için uzmanlar yapılacak proje çalışmaları ile ileriye yönelik bir grafiğin ortaya çıkacağına dair açıklamaları bulunmaktadır.

GRT Coin Geleceği Nasıl Görülüyor?

GRT coin ileride yükseliş gösterecek yorumları uzmanlar tarafından yapılmaktadır. GRT coin ya da The Graph, ilk çıkışı ile bir ivme kazanarak geleceğe yönelik olumlu bir çizgi çizmişti. Yükselişe geçtiği zamanlar ile ilerisi için olumlu sonuçların doğması bekleniyor.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu