Tezos blockchain, Babylon 2.0 güncellemesini başlatmaya hazırlanıyor

Son güncelleme: 31 Ekim 2019 02:30 pm

Tezos Blockchain, üçüncü protokol güncellemesi olacak olan Babylon 2.0 güncellemesi, Tezos ağında etkin hale gelecektir.

Tezos blockchain, Babylon 2.0 güncellemesini başlatmaya hazırlanıyor

Tezos blockchain, Babylon 2.0 güncellemesini başlatmaya hazırlanıyor

 

Ağ üyelerinin% 84,53’ü tarafından desteklenen güncelleme, bir grup araştırmacı, Göçebe Laboratuarı ve Cryptium Laboratuvarı geliştiricisi tarafından önerildi. Babylon 2.0, fikir birliği algoritmasını, akıllı sözleşmelerin işlevselliğini ve ağ yönetim mekanizmasını biraz değiştirmelidir.

Ana değişikliklerden biri akıllı sözleşmeler yaratma sürecinin basitleştirilmesi olacak ve kodları daha basit ve temiz olacaktır. Hatta, “пекарей” (onaylayıcılar) için bir ödül sistemi mevcut tüm blok onaylarını içerecek şekilde değişecektir.

İLGİLİ HABER:  Ripple Hangi Ödeme Platformunu Satın Aldı ?

Ayrıca, kullanıcıların para transferi yapması kolaylaşacaktır. Önceden, bunun için, özel bir adres KT1 oluşturmak gerekliydi, ancak güncelleme etkinleştirildikten sonra, ana adresten fonlar transfer edilebilir.

Bu yaz, Brezilya’nın beşinci en büyük bankası olan BTG Pactual’ın, Tezos‘un 1 milyar dolara ulaşabilecek bir token hisse (STO) teklifi yapmak için kullanmayı planladığı bildirildi.

Tezos Blockchain Güncellenmesinin Nedenleri

 Tezos Blockchain, sürekli kendisini geliştirerek gelişebilecek uygulamalar için açık kaynaklı bir platformdur. Çıkar sahipleri, değişiklik sürecinin kendisinde yapılan yükseltmeler de dahil olmak üzere, temel protokolde yapılan yükseltmeleri yönetmektedir.

Ayrıca Tezos Blockchain’in yapısı kendini sürekli yenilemek ve geliştirmek olduğu için protokol güncellemesinin koordinasyon ve uygulama maliyetleri azalır ve gelecekteki yenilikler sorunsuz bir şekilde uygulanabilir. Bu kullanıcılar için en önemli özelliklerinden birisidir.

İLGİLİ HABER:  Elon Musk Dogecoin CEO’su Oldu

Bu yüzden gelen her güncelleme onu daha ileriye taşıyarak diğer rakiplerinin aksine kullanışlı hale getiriyor.

Yorum Yok

Cevap bırakın