Tether ” USDT ” Nedir?,Tether Nerede Kullanılır?

Tether ” USDT ” Nedir?

Tether coin, bilinenin aksine para birimi olarak Dolar değildir. Exchange borsalarında coin gibi kullanılmaktadır. Tether değerini 1 dolar bandında sabit tutmayı amaçlamaktadır. Yükseliş ve ya düşüş yaşamadığı için sabit bir biçimde 1 Dolar olarak durmaktadır. Örnek verecek olursak 1 USDT = 1 Dolar ($) eşdeğerdir mevcut hesabımız gerçek varlıklar tarafından desteklenir.(Tether ” USDT ” Nedir?)

Zaman zaman ani düşüş ve yükselişler gerçekleşse de tekrar kendi çizgisinde 1 Dolar bandında değerini korumaktadır.

Omni protokolü, açık kaynaklı şifrelemesine, verilip ve geri alınmasına olanak sağlayan blok zinciri arabirim yazılımıdır.

Tether Nerede Kullanılır?

Tether coin para birimini destekleyen tüm exchange borsalarında kullanılabilir. Tether, devletlerin uyum ve yönetmeliklere uyma, güven ve şeffaf çalışmayı temin eder.

Tether Hangi Gerçek Para Birimlerini Destekliyor?

ABD Doları (USD) $, Euro(EUR) € ve Japon yeni (¥) desteklemekte. Tether ‘’USDT’’ simgesi (₮), Borsalarda $₮, €₮, olarak gösterilmekte. Eğer Türk lirasına çevirmek istiyorsanız tekrar paranızı Yerli borsalara coin yollayıp dilediğiniz bankadan çekebilirsiniz.

USD Tether Güvenilir Mi?

Yüksek miktarlarda para transferlerinde Tether, sayesinde sabit kur sayesinde olası zararların önüne geçmiş olmaktadır. Ayrıcana Amerikan merkez bankası tarafından da desteklenmektedir. Borsalarda paranızı çekmek ve yatırmak için kullanılabilir.

 

üzerinden bizi takip edin.

Yorum Yok

Cevap bırakın