Tether İşlem Hacminde Bitcoin’i Takip Ediyor

“Yeni normal” olarak adlandırılan Tether ’de şu anda genellikle Bitcoin’den daha yüksek işlem hacmi bulunuyor. Haber hazırlandığı sırada USDT’nin işlem hacminde 20 milyar dolar varken Bitcoin 18 milyar dolara sahip. Tether her zamankinden fazla tartışmaya açık. Ama ticaret hacmi tüm zamanların en yüksek seviyelerinde kalıyor. Aslında, neredeyse her zaman Bitcoin’in işlem hacminden daha yüksek. Ancak, göründüğünden daha fazlası var.

İlkbaharda yayınlanan bir BitWise raporunun anlatıldığı gibi, kripto para alım satım işlemlerinin yüzde 95’i ‘sahtedir’. Tether için, bu sayı, hacminin çoğu isimsiz veya düzenlenmemiş borsalardan geldiği için normalden daha yüksek. Örneğin, CoineMarketCap verilerine göre şu anda ZB.com (583 milyon dolar), BKEXS (509 milyon dolar) ve DigiFinex (505 milyon dolar) olmak üzere USDT / BTC işlem hacmi için önde gelen borsaların işlem hacimleri bu şekilde belirtiliyor.

İLGİLİ HABER:  Blockchain Telefonlar Sahiplerini Tehlikeye Atıyor

Tether liderliğindeki işlemin miktarı, şu anda, özellikle 2017’den bu yana tamamen çökmüş olan birçok altcoini de batmaktan koruyor. Muhtemelen, eğer Tether patlarsa, birçok ölü projenin ve ilgisiz altkoinlerin toplu olarak ortadan kaybolacağını göreceğiz.

Tether İşlem Hacminde Bitcoin'i Takip Ediyor

Tether İşlem Hacminde Bitcoin’i Takip Ediyor

Tether, Bitcoin’in ticaret hacminde tüm yıl boyunca etkiliydi. Bitcoin dışında kalan tüm kripto paraların işlemleri önemli ölçüde azaldı. Birçok kripto para birimi tüccarının Bitcoin’in oynaklığı yerine istikrarını seçtiği görülüyor.

Tether İşlem Hacminde Bitcoin'i Takip Ediyor

Tether İşlem Hacminde Bitcoin’i Takip Ediyor

Tether’in şu an piyasaya öncülük ettiği işlem hacminin devam edip etmeyeceği açık değil. Analistler defalarca Tether’in yeni USDT’yi kullanmasının Bitcoin’in fiyatını doğrudan etkilediğini gösterdi. Bu nedenle, birçok tüccarın, Tether’in hızındaki 30 günlük hareketli ortalamasının (pazar kapitalizasyonuna bölünen hacim) düşüştüğü göz önüne alındığında, daha fazla düşüş ivme beklemesinin nedeni budur. Ancak, Tether kısa süre önce yeni bir USDT partisi hazırladı. Ticaret hacminin tekrar artmasıyla birlikte, bu durum şimdi Bitcoin’i hafif bir şekilde yukarı itiyor.

İLGİLİ HABER:  Bitcoin 4.000 $’ın Üzerinde İşlem Görüyor

Tether’in Bitcoin’in fiyatıyla doğrudan bağlantılı olması, herhangi bir kripto para birimi yatırımcısı için geçerli olmalı. Birçoğu, eğer Tether bir gün ortadan kalkarsa ne olacağı konusunda spekülasyonlar yaptı. Bazıları ortaya çıkan serbest paranın Bitcoin’e akacağını bile söylüyor. Yine de, Tether yakın bir zamanda ortadan kalkacak gibi görünmüyor. Şirketin, offshore’da depolanan Renminbi’ye sabitlenmiş yeni bir stabilcoin çıkarmayı planladığı bildiriliyor.

Kaynak: Beincrypto

Yorum Yok

Cevap bırakın