Tesla Hisseleri Tepetaklak

Geçtiğimiz iki yıla yaptığı çalışmalar ile damgasını vuran Elon Musk ve Tesla geçtiğimiz günlerde yapılan yeni araç tanıtımından sonra büyük hayal kırıklığı yaşadı. Yeni Pickup modelinin tasarımı başta olmak üzere tanıtım sırasında gerçekleşen aksaklıklar da bunda oldukça etkili oldu.

Aracın Camı Kırıldı

Tesla’nın yeni pickup modeli olan Cybertruck ilk bakıldığında ciddi anlamda çirkin olan bir araç. Bu tasarımın insanlar tarafından beğenilmemesinin yanı sıra buna bir de sağlamlık gösterisi sırasında aracının camının kırılması eklenince izleyenlerin tepkisiyle karşılaşıldı. Yakın zamanda benzer bir olay Elon Musk’a ait SpaceX projesi kapsamında uzaya gönderilen roketlerin geri dönüşü sırasında yaşanmış ve taşıyıcı roketlerden bir tanesi belirlenen yere inemeden infilak etmişti.

Tesla Hisseleri Tepetaklak

Tepetaklak

Tesla’nın yeni modeli Cybertruck özellikle otomotiv endüstrisi içinde oldukça tepki toplayan ve alay konusu olan bir araç oldu. Yeni modeliyle gündeme oturan şirketin New York Borsasında değeri yüzde 6.14 geriledi ve 333,04 dolar oldu. Bu düşüşün geleceği tanıtımın bitiminin hemen ardından kendisini belli etti. Tanıtımdan sadece dakikalar sonra hisse senetleri yüzde 4 oranında geriledi. Sonrasında ise yavaş yavaş düşmeye devam etti. Bu model özellikle tasarım anlamında daha önce çıkan araçlardan sonra oldukça kötü bir tasarım olarak belirtildi.

Bir önceki yazımız olan Whatsapp Dönemi Kapanıyor mu? başlıklı makalemizde Whatsapp hakkında bilgiler verilmektedir.

Yorum Yok

Cevap bırakın