Terra Coin (LUNA) Nedir? Nasıl Satın Alınır?

0

Terra Coin (LUNA), DPoS Blockchain temelli bir platformu destekleyen sanal varlık projesi olarak karşımıza çıkmakta. Coinin madencileri Terra platformunun işleyişine katkı sunuyor, platforma güvenliği ve istikrarı muhafaza etme konusunda yardımcı oluyorlar. Terra da tüm bunlar için, ekonomik koşullara rağmen, madencilerine ödüller veriyor.

Peki, Terra Coin Nedir? Nereden satın alınır? LUNA CoinMarketCap fiyatı ve Binance fiyatı ne kadardır? Coin yorum/yorumları nelerdir? tüm bu konuları sizler için derledik.

Terra (LUNA) Coin Nedir?

Terra’nın paltformu fiyat destekli bir kripto para ile kitlesel kabul görmeyi artırmayı amaçlayan bir proje. Ayrıca mevcut ölçeklerin büyümesi ile de Terra’nın merkezsiz uygulamalar için yeni bir finansal araç olarak işlem görmesi hedefleniyor.

terra nedir

Platform ayrıca kripto para birimlerinin finansal alanı değiştirme potansiyeli olduğunu belirterek, sanal paralara düşen görevin farkında olarak, bu hedefin de altını çizmiş oluyor. Fakat yapılan açıklamalara göre volatilite kitlesel kabul için fazla büyük bir engel olmakta. Terra platformu bu olumsuzluğa rağmen, yeni küresel para birimi haline bürünebilmek için tasarlanmış bir kripto para birimi sunmakta.

Terra Platormu Nasıl Çalışır?

Çalışma prensibi ile GAL ve BCHC Coin ile benzerlik göstermekteler. Terra platformu genişlettiği algoritması ve akıllı tedarik sözleşmeleri ile fiyat istikrarı gösteren bir kripto para biriminin öncü geliştiricisi olarak karşımıza çıkmakta. Madencilik faaliyetlerinin yarattığı “seigniorage” ya da “senyoraj” dediğimiz, “üretim maliyeti ile üzerinde yazılı olan değerin farklı olması” durumunu, işlem uyarıcı olarak kullanıyorlar. Böylelikle para biriminin yatırımcılar ve madenciler tarafınca benimsenmesini sağlıyorlar.

luna fiyatı

Ayrıca, şu anda geleceğin ödeme sistemi olarak adlandırdıkları “CHAI sistemi” ile de daha düşük ücretler ile daha büyük avantajları kullanıcılarına sunuyor. CHAI sistemi, Terra Coin Blockchain’i üzerinde bulunuyor, bir ödeme ağı olarak platformda görev alıyor.

LUNA Coin Nasıl Satın Alınır?

LUNA Coin hangi borsalarda bulunur? Nereden Alınır? gibi sorular okuyucular tarafında çokça merak edilmekte. Coin çıktığı yıllarda sayılı borsada sıralanırken günümüzde pek çok borsada yerini alıyor. Aşağıda sıralanan borsalardan LUNA coin satın alma işlemlerinizi kolaylıkla gerçekleştirebilirsiniz.

  • Binance
  • Huobi Global
  • Coinone
  • KuCoin
  • BitHumb
  • Upbit

Borsalarda üyeliğiniz yoksa kayıt olabilir, market ya da alım-satım bölümlerinden coini kolayca temin edebilirsiniz.

Terra Coin Fiyatı

terra fiyatı

Yazının hazırlandığı sırada 1 LUNA Coin 2,17 Türk Lirası civarında seyretmektedir. Bu rakam Bitcoin karşılığı ile 0,00002986 BTC, ABD Doları ile 0,29$ tutarındadır. 24 saatteki değişimi 0,06 Türk Lirası olan, yani %2,70 oranında değer kaybeden coin 2,12 TL direncinde seyretmekte.

LUNA Coin Binance Fiyatı

Luna coin yazının hazırlandığı sırada Binance borsasında 2,16 Türk Lirası civarında işlem görmekte. Binance’den Terra almak isterseniz borsaya kayıt olabilir, alım-satım bölümlerinden coini temin edebilirsiniz.

Terra Coin (LUNA) Yorum

terra coin yorumları

Piyasa sıralamasında 86. Sırada bulunan coin, tüm zamanların en yüksek değerini 12,93 TL’den, tüm zamanların en düşük değerini ise 0,84 TL civarında görmüştür. 2019 yılından bu yana fiyatında çok büyük değişimler görmediğimiz LUNA, stabilcoin olarak tanımlanabilir. Stabil coinler ile genellikle ticaret yapıldığı için, yatırım aracı olarak kullanılmıyorlar. Bu yüzden diğer sabit coinlere ek LUNA Coin de alternatif bir coin olma yolunda ilerlemekte.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.