Tencent, Güvenlik Risklerine Karşı Mücadele’de Blockchaini Kullanacak

Tencent, Güvenlik Risklerine Karşı Mücadele’de Blockchaini Kullanacak

Teknoloji devi Tencent, Çin hükümeti ile blok zinciri ile ilgili güvenlik sorunlarına karşı mücadele ediyor.

Firmanın başkan yardımcısı Bin Ma, devlete ait bir medya kuruluşu olan ChinaNews tarafından yayınlanan bir rapora göre, Perşembe günü Çin Blok Zinciri Güvenlik Forumu sırasında Çin Blockchain Güvenlik İttifakının kurulduğunu açıkladı  .

Hükümet destekli Çin Teknoloji Piyasası Birliği (CTMA) tarafından desteklenen forum, haber servisine göre örgütleri “blokaj endüstrisinin sağlıklı gelişimini” korumaya yönelik bir araya getirmeyi amaçladı.

China Blocks Group, Çin Blockchain Güvenlik İttifakının Tencent üyesi Tencent Security, Çin Blockchain Uygulama Araştırma Merkezi, CTMA ve 20’den fazla kamu ve özel kuruluştan oluşacağını bildirdi.

Konferans, Çin’deki blockchain ile ilgili suçların sayısı arttıkça geliyor.

Nisan ayında, devlet tarafından işletilen medya çıkışı Xinhua bildirilen Xi’an, merkezi Çin’de bir şehirde, polis başarıyla blockchain kavramı ile ilişkili bir piramit şeması çökertti .

Bu davada yer alan çevrimiçi pazarlama platformu, lansmandan sonraki 17 gün içinde 86 milyon RMB’ye (yaklaşık 13 milyon $) kadar yatırım yapan 13.000’den fazla katılımcıyı ödüllendirdi.

Diğer haberleri okumak için linki tıklayabilirsiniz.

Yorum Yok

Cevap bırakın