Telegram’dan Gram Token’e Yönelik S.E.C Kararı Karşısında Mahkemeye İtiraz!

Telegram birkaç gün önce ansızın gelen Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ nun Initial Coin Offering‘ i durdurması yönünde aldığı karara karşı mahkemeye itiraz etti. Telegram itiraz sebebini Gram Token’ lerin menkul kıymetler arasına girmediği olarak belirtti.

Telegram Gram Token'e Verilen SEC Kararı Karşısında Mahkemeye İtiraz Etti!

Telegram Gram Token’e Verilen SEC Kararı Karşısında Mahkemeye İtiraz Etti!

16 Ekim tarihli başvuruda Telegram, A.B Devleti Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonu’ na (SEC) Amerika Birleşik Devletleri New York Mahkemesi’ne aldığı karardan dolayı itiraz ederek satışları durdurma kararında haksız olduklarını belirtti.

Buna ek olara Telegram mahkemeden Gram Tokenlerin alış, satışına devam edilebilmesi için karar çıkarılmasını talep etti. Telegram Sosyal Medya Platformu bu olaya 18 ekime kadar yanıt verme hakkı vardı.

Ancak Telegram bu hakkını iki gün erken kullanarak bu konudaki tepkisini daha net dile getirmeye çalıştı ve olaylara karşın sessiz kalamayacağını gösterdi.

Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun Acil Durum Kararına Telegram’ dan Cevap

Telegram yetkilileri başvurusunda Menkul Kıymetler ve Borsa Komisyonunun aldığı bu acil durum kararının kafasına göre verilmiş bir karar olduğunu belirtti ve haklı bir karar almadıklarını öne sürdü. Yetkililer Telegram Open Network ve Gram Tokenleri söz konusunda tam 18 aya aşkın bir zaman diliminde regülatörler ile bağlantı halinde olduğu ve haberleşme sağladıklarını dile getirdi. Fakat acil alınmış olan bu karar üzerine kendilerine hiçbir tebligat verilmediğini belirtti.

Bununla birlikte Telegram, Gram Tokenlerin Menkul Kıymetle veya Emtia ile tamamen alakasız olduğunu öne sürerek firmanın satın alma anlaşmalarını sınırlı sayıda yatırımcılara sağladığını hatırlattı.

Olaylardan sonra Telegram önceden yaptığı açıklama ile Gram Token satış işlemlerinin Nisan ayına dek sarkacağını vurgulamış ve yatırımcıları hayal kırıklığına uğratmıştı. Davanın ileri ki evrelerde ne sonuçlar doğuracağı şuan sektördeki herkesin merakla beklediği bir konu oldu.

İLGİLİ HABER:  2019 Sonu İçin Şaşırtan Fiyat Tahmini

Yorum Yok

Cevap bırakın

] }