Telefon İle Bitcoin Madenciliği Yapılır mı?

Bitcoin madenciliği son yılların revaçta olan para kazanma yöntemlerinden bir tanesi. Ancak son zamanlarda artan elektrik maliyetleri bunu kişisel olarak yapmaya çalışanların belini biraz bükmüş görünüyor. Madencilik yapmak için maliyeti en az 15 bin TL civarında olan cihazları kurmak yerine telefon ile bitcoin madenciliği yapmak isteyenler ortaya çıksa da bu sanıldığı kadar kolay ve kazandıran bir işlem olmuyor. Ancak denemek yine de size kalmış.

Düşük Maliyetli Bitcoin Madenciliği

Bu yazımıza şu anda en gelişmiş telefonlardan bir tanesi olan iPhone X modelini baz alalım. Telefonla birlikte MobileMiner adında bir uygulama geliyor. Bu uygulama ile telefon ile bitcoin madenciliği yapabiliyorsunuz. Ancak tabii ki bunun çeşitli sorunlar yaratacağını unutmamak gerek. Bu sorunlardan en önemlisi madencilik yapıldığı süre boyunca telefonunuzu verimli bir şekilde kullanamayacak olmanız. Çünkü telefonunuzun işlemcisi full kapasite madencilik için kullanılıyor olacak. Ayrıca İnternet hızınız neredeyse durmuş olacak. Mobile veri üzerinden zaten madencilik yapamayacaksınız. Bu yüzden kablosuz bir bağlantıya bağlı olmanız gerekecek.

Telefon ile bitcoin madenciliği yaparken telefonunuzun ısınacağını da unutmayın. Isınan telefon her zaman için tehlikelidir. Her ne kadar telefonun iPhone olduğunu düşünsek de bu yine de bir risk oluşturacaktır.

Telefon İle Bitcoin Madenciliği Ne Kadar Kazandırır?

Bu konuda yapılan çalışmalar aslında verilen emeğin ve karşılaşılan sorunların kazançla karşılaştırıldığında hiç de beklenen şekilde olmadığı. Bir ay boyunca sürekli madencilik yapan bir telefon üzerinden elde edilen kazanç sadece 13 dolar. Bu da bu işi yapmak için yüksek yatırım yapanların aslında bu yatırımları boşu boşuna yapmadıkları konusunda bilgi veriyor. Telefonla madencilik yapmak ve bir gelir elde etmeyi amaçlamak şu an için hiç de karlı bir davranış değil. Dahası insanların evlerine kurdukları güçlü cihazlarla bile tatmin edici bir kazanç sağlayamadıkları bir zamanda telefonla yapılan madencilik çok hayalci bir yaklaşım.

üzerinden bizi takip edin.

Yorum Yok

Cevap bırakın