] }
Coin HaberleriNedir?

Synthetix Network Token (SNX) Nedir? Synthetix Nasıl Alınır?

Synthetix Token, yatırımcıların kripto para varlıklarını, hisse senetlerini, para birimleri, değerli metaller ve diğer varlıklara ERC20 jetonları arasında blok zincir çatısı altında etkileşimini sağlamaktadır.

Önemli Detaylar

  • Synthetix, Ethereum üzerine kurulmuş bir token ticaret platformudur.
  • Kripto para ile satın alınacak ve alınıp satılacak hisse senetleri ve hisseler gibi gerçek dünya varlıklarının yaratılmasına olanak sunar.
  • Synthetix, DeFi’ye dönmeden önce bir sabit para birimi olarak başlandı.

Synthetix Nedir?

Synthetix Token, yatırımcıların kripto para varlıklarını, hisse senetlerini, ulusal para birimlerini, ERC20 token biçiminde etkileşimde bulunmasını sağlamaktadır. Sentetik varlıklar veya “Synths”, “gerçek dünyadaki” bir varlığın fiyatını kopyalamakta ve Synth’e bir ERC20 belirtecinin tüm özelliklerini veren Ethereum blok zincirine getirmektedir.

Synthetix’i kim kurdu?

Synthetix, Havven adında bir stabilcoin projesi olarak piyasaya sürüldü. Kain Warwick tarafından kuruldu. Synthetix token 2019 yılının aralık ayında 180 milyon dolar değerinde SNX tokenleri piyasaya sürülmüş ve DeFi’nin en büyük projelerinden biri olmuştur.

SNX Token Nasıl Üretilir? 

Synthetix Token kurulma aşamasında  ICO başlattı. Toplamda 30 milyon dolar topladı. 2019 yılının şubat ayında, Synthetix token para politikasında değişliğe gitti ve gelecek 5 yıl içinde 250 milyona çıkacak olan 164 milyondan fazla SNX Tokeni bulunmaktadır.

SNX Nereden Alınır?

Piyasada şuan 146.870.805 adet SNX token’ı bulunmaktadır. Yazının yazıldığı anda 0.77 dolardan işlem görmekte olan  SNX aktif olarak toplam 7 kripto para borsasında listelenmektedir. SNX token alım satım yapmak için Kucoin borsasını kullanabilirsiniz.

Umut taş

26 yaşındaki Umut gününün büyük kısmını eğitim hayatı ile geçiriyor. Kripto paralar ile yakından ilgilenmesi ve 5 yıldır sıkı kripto para yatırımcısı olmasının dışında aktif olarak bilgisini okuyucularla paylaşıyor. Mail adresi: umut@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.