Stellar Rehberi


Stellar Nedir?

Stellar coinin temel kripto para birimi olan Lumen (XLM), Stellar ismiyle ilk olarak 2014 yılında piyasaya çıkmıştır. Akabinde 2015 yılında ağ ile kripto para arasındaki  farkın anlaşılabilmesi için Lumen adını alarak farklılaştırıldı. Lumen’den toplam 100 Milyar adet üretilmiş ve şu ana kadar 17,877,841,108 adet Lumen piyasada bulunmaktadır. Kalan Lumenler şirket tarafından saklanmaktadır.

İlk Çıkışİşletim SistemiKurucular
31 Temmuz 2014Jed McCaleb
Yazılım DiliWebKısaltma
C++, Go, Java, JavaScript, Python, RubyStellar.orgSLM

Stellar – Türk Lirası Dönüştürücü (XLM/TL)

Fiyat dönüştürücü ile XLM/TL güncel bilgisine ulaşabilirsiniz.

Stellar Madenciliği Yapılabilir mi?

Malesef Stellar madenciliği yapılamamaktadır. Lumen’den toplam 100 Milyar adet üretilmiş ve şu ana kadar 17,877,841,108 adet Lumen piyasada bulunmaktadır. Kalan Lumenler şirket tarafından saklanmaktadır.

Stellar’ı Diğer Kripto Para Biriminden Ayıran Farklılıklar

İki önemli özellik Stelları diğer kripto paralardan ayırmaktadır. Bu özellikler; işlem süresinin çok az olması ve çok az sayıda doğrulama olması Stellar’ın  bir çok Blockchain projesinden cazip kılmıştır.

Stellar (XLM) Nasıl Alınır?

Stellar Türk Lirası ile başta Vebitcoin ile Paribu gibi kripto para borsalarından satın alınabilir.

Stellar Lumen (XLM)’in Avantajları Neler?

Temel amacı Stellar ağının güvenliğini kontrol edip sorunlara karşı  çözüm sunma amacı olan Lumen, bir transfer işleminde 0.00001 lumen ücret almakta ve  ağı DDoS ataklarına karşıda önlem alınmış olmasıdır. Transfer ücretinin bu denli az olması en uygun kripto paralardan biri olmayı sunmaktadır.

Ek olarak  ağ üzerinde oluşturulan hesapların içinde en az  20 Lumen bulunması şartı vardır. Bu sayede tüm hesabıların özgün ve ağın sürekli  trafiğinin olması sağlanır.

Stellar, belli dönemlerde Bitcoin yatırımcılarına ellerindeki  Bitcoin miktarına oranında ücretsiz Lumen vererek bu kripto para biriminin teşvik edilmesini sağlamaktadır.

Lumen ile  kripto para transferi yapmak, dünyanın herhangi bir yerinde olmaksızın 2 ila 5 saniye arasında sürmektedir.

Koin konusunda önemli bir ilerleme kat eden Stellar coin, birkaç gündür yüksek şekilde ilerleme kat ediyor. Bu sayede zor günler de çabuk çözüme gidiyor. Peki Stellar teknik analizi nasıl dersiniz? Hemen göz atalım.

XLM fiyatı ile hızlı bir yükselişe ilerleyen bu durum, birkaç gün önce iyileşmeye başladı. Stellar Lumens fiyatı da ralli yapacak gibi görünüyor. Dün 0.072536 seviyelerinde ilerleyen bu coin için, şimdi çok daha hızlı bir yükseliş görüyoruz. 25 Ağustos üzerinde görülen işlem hacmi, 115,852,501 dolar bandında gerçekleşmesi de bizler için önemli bir seçim yaratıyor.

Konuyla ilgili mevcut istatistikler sürekli değişiyor ve yenileniyor. 24 saatlik işlem hacminin bu kadar yüksek olması, paranın değer konusunda da gerçekten kendini büyütmesi anlamını getiriyor bizlere.

Piyasa üzerinde Stellar ile ilgili ralli başlayacağı yönünde pek çok söylenti ve beklneti var. XLM üzerine yapılacak olan yatırımlar, önümüzdeki dönemlerde devasa bir getiri sağlayacaktır. Coinin geleceği parlak bir şekilde ilerleyebilir. Bu yüzden yapılacak her farklı yaklaşım ve çalışma için, kesinlikle güncel durumları inceleyebilirsiniz.

Yatırım yapmak için ve uzun dönem yatırımları ile ilerlemek için sizler de ortaya çıkarılan bütün bilgileri inceleyin. Bu yazı daha çok bilgi yazısı olduğu için yatırım tavsiyesi olarak incelenmemelidir. Stellar coin ile ilgili sürekli değişen bir talep bulunuyor. Bu yüzden geleneksel seçimler ve çalışmalar içerisinde de, yatırımların gidişatını görebiliyorsunuz. Kesinlikle bu konulara öncelik vermenizi öneriyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.