Stellar Nedir? Stellar’ın Fiyatı Ne Kadar?

0

Stellar, herhangi bir para birimi çifti arasında hızlı, sınır ötesi işlemlere izin veren açık kaynaklı, merkezi olmayan bir ödeme protokolüdür. Diğer kripto para birimleri gibi, blockchain teknolojisi kullanarak çalışır. Dijital para birimi olan yerel varlığı lümen (XLM) olarak adlandırılır. XLM, eter (ETH) ‘nin Ethereum ağına nasıl güç verdiğine benzer şekilde Stellar ağına ve tüm operasyonlarına güç sağlar. Ağda gerçekleşen işlemler, dünya çapındaki herkesin erişebileceği paylaşılan, dağıtılmış, halka açık bir deftere eklenir.

Bu altcoin, işlemlerde bu kadar hızlı ve doğru bir fikir birliğine varmak için kendi benzersiz fikir birliği yöntemini kullanır. Stellar’ın fikir birliği yöntemi, ağdaki herkesin birkaç saniye içinde işlem geçerliliği konusunda anlaşmaya varmasıyla hızlı ve ucuz işlemlere izin verir.

Küresel deftere bu altcoinin işlemlerini eklemeye yardımcı olan her katılımcı (düğüm olarak adlandırılır), kabul ettiği diğer güvenilir katılımcılardan oluşan kendi mini ağını seçer. Bu mini ağlar (çekirdek dilimleri olarak adlandırılır) çakıştığı sürece, Stellar ağı hangi işlemlerin geçerli olduğu konusunda anlaşmaya varabilir ve deftere çok hızlı bir şekilde eklenebilir. Bu altcoin kullanışlı ve değerlidir, çünkü saniyede para birimleri ve jetonlar arasında binlerce borsaya ev sahipliği yapabilen küresel bir değişim ağıdır. Kripto para birimleri ve / veya fiat para birimleri arasında alışveriş yapmak uzun ve pahalı bir süreç olabilir; Stellar alışverişi hızlı ve ucuz hale getirir. Blockchain.com Cüzdanında desteklenecek varlık olan XLM, işlem ücretlerini ödemek ve altcoin ağındaki hesapları korumak için kullanılır.

Stellar Nedir?

Stellar coinin temel kripto para birimi olan Lumen (XLM), Stellar ismiyle ilk olarak 2014 yılında piyasaya çıkmıştır. Akabinde 2015 yılında ağ ile kripto para arasındaki  farkın anlaşılabilmesi için Lumen adını alarak farklılaştırıldı. Lumen’den toplam 100 Milyar adet üretilmiş ve şu ana kadar 17,877,841,108 adet Lumen piyasada bulunmaktadır. Kalan Lumenler şirket tarafından saklanmaktadır.

İlk Çıkış İşletim Sistemi Kurucular
31 Temmuz 2014   Jed McCaleb
Yazılım Dili Web Kısaltma
C++, Go, Java, JavaScript, Python, Ruby Stellar.org SLM

Stellar Nasıl Alınır?

Önde gelen tüm kripto para borsalarında bu altcoin işlem görmektedir. Popüler sayılan bir altcoin olması insanların kullanmasını ve dolayısıyla çok fazla işlem görmesini sağlar. Bu yüzden borsalar bu altcoine olan desteklerini her geçen gün arttırırlar. Stellar işlemi yapan bir kripto para borsasına havale yaparak satın almak mümkün.

Stellar’ın Fiyatı Ne Kadar?

Yazının hazırlandığı sıradan 1 XLM 0,3692 Türk Lirası üzerinden işlem görüyor. Dolar kuru ile karşılaştırıldığında ise 1 XLM 0,0593 Amerikan doları üzerinden işlem görmekte. Stellar – Türk Lirası Dönüştürücü (XLM/TL)

Fiyat dönüştürücü ile XLM/TL güncel bilgisine ulaşabilirsiniz.

stellar nedir? stellar'ın fiyatı ne kadar? 1

Stellar Madenciliği Yapılabilir mi?

Malesef Stellar madenciliği yapılamamaktadır. Lumen’den toplam 100 Milyar adet üretilmiş ve şu ana kadar 17,877,841,108 adet Lumen piyasada bulunmaktadır. Kalan Lumenler şirket tarafından saklanmaktadır.

Stellar Lumen (XLM)’in Avantajları Neler?

Temel amacı Stellar ağının güvenliğini kontrol edip sorunlara karşı  çözüm sunma amacı olan Lumen, bir transfer işleminde 0.00001 lumen ücret almakta ve  ağı DDoS ataklarına karşıda önlem alınmış olmasıdır. Transfer ücretinin bu denli az olması en uygun kripto paralardan biri olmayı sunmaktadır.

Ek olarak  ağ üzerinde oluşturulan hesapların içinde en az  20 Lumen bulunması şartı vardır. Bu sayede tüm hesabıların özgün ve ağın sürekli  trafiğinin olması sağlanır.

Stellar, belli dönemlerde Bitcoin yatırımcılarına ellerindeki  Bitcoin miktarına oranında ücretsiz Lumen vererek bu kripto para biriminin teşvik edilmesini sağlamaktadır.

Lumen ile  kripto para transferi yapmak, dünyanın herhangi bir yerinde olmaksızın 2 ila 5 saniye arasında sürmektedir.

Koin konusunda önemli bir ilerleme kat eden Stellar coin, birkaç gündür yüksek şekilde ilerleme kat ediyor. Bu sayede zor günler de çabuk çözüme gidiyor. Peki Stellar teknik analizi nasıl dersiniz? Hemen göz atalım.

XLM fiyatı ile hızlı bir yükselişe ilerleyen bu durum, birkaç gün önce iyileşmeye başladı. Stellar Lumens fiyatı da ralli yapacak gibi görünüyor. Dün 0.072536 seviyelerinde ilerleyen bu coin için, şimdi çok daha hızlı bir yükseliş görüyoruz. 25 Ağustos üzerinde görülen işlem hacmi, 115,852,501 dolar bandında gerçekleşmesi de bizler için önemli bir seçim yaratıyor.

Konuyla ilgili mevcut istatistikler sürekli değişiyor ve yenileniyor. 24 saatlik işlem hacminin bu kadar yüksek olması, paranın değer konusunda da gerçekten kendini büyütmesi anlamını getiriyor bizlere.

Piyasa üzerinde Stellar ile ilgili ralli başlayacağı yönünde pek çok söylenti ve beklneti var. XLM üzerine yapılacak olan yatırımlar, önümüzdeki dönemlerde devasa bir getiri sağlayacaktır. Coinin geleceği parlak bir şekilde ilerleyebilir. Bu yüzden yapılacak her farklı yaklaşım ve çalışma için, kesinlikle güncel durumları inceleyebilirsiniz.

Yatırım yapmak için ve uzun dönem yatırımları ile ilerlemek için sizler de ortaya çıkarılan bütün bilgileri inceleyin. Bu yazı daha çok bilgi yazısı olduğu için yatırım tavsiyesi olarak incelenmemelidir. Stellar coin ile ilgili sürekli değişen bir talep bulunuyor. Bu yüzden geleneksel seçimler ve çalışmalar içerisinde de, yatırımların gidişatını görebiliyorsunuz. Kesinlikle bu konulara öncelik vermenizi öneriyoruz.

Cevap bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.