] }
Coin Analiz

Stellar Nedir? Stellar’ın Fiyatı Ne Kadar?

Stellar, herhangi bir para birimi çifti arasında hızlı, sınır ötesi işlemlere izin veren açık kaynaklı, merkezi olmayan bir ödeme protokolüdür. Diğer kripto para birimleri gibi, blockchain teknolojisi kullanarak çalışır. Dijital para birimi olan yerel varlığı lümen (XLM) olarak adlandırılır. XLM, eter (ETH) ‘nin Ethereum ağına nasıl güç verdiğine benzer şekilde Stellar ağına ve tüm operasyonlarına güç sağlar.

Ağda gerçekleşen işlemler, dünya çapındaki herkesin erişebileceği paylaşılan, dağıtılmış, halka açık bir deftere eklenir. Bu altcoin, işlemlerde bu kadar hızlı ve doğru bir fikir birliğine varmak için kendi benzersiz fikir birliği yöntemini kullanır.

İlgili Makaleler

Stellar’ın fikir birliği yöntemi, ağdaki herkesin birkaç saniye içinde işlem geçerliliği konusunda anlaşmaya varmasıyla hızlı ve ucuz işlemlere izin verir. Küresel deftere bu altcoinin işlemlerini eklemeye yardımcı olan her katılımcı (düğüm olarak adlandırılır), kabul ettiği diğer güvenilir katılımcılardan oluşan kendi mini ağını seçer. Bu mini ağlar (çekirdek dilimleri olarak adlandırılır) çakıştığı sürece, Stellar ağı hangi işlemlerin geçerli olduğu konusunda anlaşmaya varabilir ve deftere çok hızlı bir şekilde eklenebilir.

Bu altcoin kullanışlı ve değerlidir, çünkü saniyede para birimleri ve jetonlar arasında binlerce borsaya ev sahipliği yapabilen küresel bir değişim ağıdır. Kripto para birimleri ve / veya fiat para birimleri arasında alışveriş yapmak uzun ve pahalı bir süreç olabilir; Stellar alışverişi hızlı ve ucuz hale getirir. Blockchain.com Cüzdanında desteklenecek varlık olan XLM, işlem ücretlerini ödemek ve altcoin ağındaki hesapları korumak için kullanılır.

Stellar Nasıl Alınır?

Önde gelen tüm kripto para borsalarında bu altcoin işlem görmektedir. Popüler sayılan bir altcoin olması insanların kullanmasını ve dolayısıyla çok fazla işlem görmesini sağlar. Bu yüzden borsalar bu altcoine olan desteklerini her geçen gün arttırırlar. Stellar işlemi yapan bir kripto para borsasına havale yaparak satın almak mümkün.

Stellar’ın Fiyatı Ne Kadar?

Yazının hazırlandığı sıradan 1 XLM 0,3692 Türk Lirası üzerinden işlem görüyor. Dolar kuru ile karşılaştırıldığında ise 1 XLM 0,0593 Amerikan doları üzerinden işlem görmekte.

Bir önceki yazımıza olan “Dogecoin Nedir? Dogecoin’in Fiyatı Ne Kadar?” başlıklı yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Mehmet Perdeci

Anadolu Üniversitesi Bilgi Yönetimi mezunu Mehmet, 10 yıl kadar süredir altcoin haberlerinin takipçisi ve editörü. Mail: Mehmet@kointimes.net

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.