] }
Coin Haberleri

Sosyal Medya Platformu VK Kendi Kripto Parasını Çıkardı

Pek çok insan tarafından Facebook’a alternatif olarak görülen sosyal medya platformu VK bugün itibariyle kendi kripto parasını piyasaya sürdüğü açıkladı. VK Coin adı verilen kripto paranı sadece sosyal medya platformu içinde mi kullanılacağı yoksa Blockchain tabanlı bir para mı olacağı şu anda belirsizliğini korumakta. Ancak VK Coin’in şimdiden cazip yanları olduğunu söylemek mümkün.

Facebook ile karşılaştırıldığında çok daha özgür bir sosyal medya platformu olan VK daha çok Rusya ve eski doğu bloğu ülkeleri olarak bilinen ülkelerdeki insanların tarafından kullanılan bir platform. Herhangi bir gelişmiş sansür seçeneği olmadığı için insanlar bu platformda diledikleri şekilde paylaşım yapabiliyorlar. Ancak Facebook’a nazaran en önemli özelliği ise üyelik işlemlerinin mobil bir telefon hattı ile yapılabilmesi. Bir baka deyişle üye olurken kendinize ait mobil telefon numarası ile üye oluyorsunuz. Bu durum bir bakıma platform içerisinde neden çok fazla sansür olmadığının da kanıtı. Sonuçta yapılan paylaşımlar hesap adı ya da kullanılan fotoğraflar fake olsa da dahi telefon numarası üzerinden kolaylıkla takip edilebilmekte.

VK Kendi Kripto Parasını Çıkardı
VK Kendi Kripto Parasını Çıkardı

VK Coin Madenciliği Yapılabiliyor

Bir süredir sosyal medya platformu VK kendi kripto parasını çıkaracağı haberleri ortalıkta dolaşıyordu. Bu kripto para çıktıktan sonra ilk iş olarak VK, kendi ödeme sistemi olan VK Pay’e bu parayı entegre etti. Bununla birlikte şu anda hem IOS hem de Android’de bulunan bir oyun üzerinden kullanıcılar VK Coin Madenciliği yapabiliyorlar. Şu anda bu yöntemler para kazanan kullanıcılar ya bu paraları biriktiriyorlar ya da birbirlerine gösterebiliyorlar. Kısa bir zaman içinde de VK Pay üzerinden sitede içinde bulunan mağaza sekmesini kullanarak alışveriş yapabilecekler.

Geçtiğimiz hafta içinde VK Coin 4 milyondan fazla kullanıcı tarafından kullanıldı. Facebook’un da kendi kripto parası üzerinde çalıştığını düşünürsek bu konuda K önce davrandı gibi görünüyor. VK şu anda pek çok kişi tarafından bilinmese de kuruluş tarihi neredeyse Facebook ile aynı olan bir sosyal medya platformu.

Bitcoin ve Litecoin teknik göstergeleri hakkındaki yazımıza buradan ulaşabilirsiniz.

Gökay Demirkıran

Türkiye'nin saygın üniversitelerinden biri olan Anadolu Üniversitesi ekonomi ve iktisat üzerine eğitim alan Gökay kripto paralar hakkında bilgilerini okuyucular ile paylaşmaktan zevk alıyor.

İlgili Makaleler

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Başa dön tuşu

Reklam Engelleyici Algılandı

Lütfen reklam engelleyici kapatınız.